כיצד להתכונן לראיון עבודה התנהגותית

Posted on

כיצד להתכונן לראיון עבודה התנהגותית

מהו ראיון התנהגותי? דורשי עבודה לעתים קרובות שואלים מה ההבדל בין ראיון עבודה רגיל וראיון התנהגותי. מה עליך לעשות כדי להתכונן אם המעביד הוא הולך לשאול אותך שאלות התנהגותיות ראיון מבוסס?

אין הבדל בפורמט בפועל של ראיון העבודה. אתה עדיין תפגוש עם מראיין ולהגיב לראיין שאלות. ההבדל הוא בסוג של שאלות בראיון כי יתבקש.

עיין במידע על ההבדל בין ראיונות עבודה התנהגותית ומסורתיים, דוגמאות של שאלות, וכיצד לטפל ראיון התנהגותי.

מהו ראיון עבודה התנהגותית?

ראיונות התנהגותיים מבוססים מראיין מבוססים על גילוי כיצד המרואיין פעל במצבים ספציפיים הקשורים לתעסוקה. ההיגיון הוא כי איך שהתנהגת בעבר יהיה לחזות כיצד תנהג בעתיד, כלומר, ביצועי העבר מנבאים לביצועים עתידיים.

ראיונות מסורתיים

בראיון מסורתי, אתה תתבקש לענות על סדרה של שאלות אשר יש בדרך כלל תשובות פשוטות כמו “מה הן החוזקות והחולשות שלכם?” או “מה האתגרים והבעיות העיקריות עשית להתמודד? איך התמודדת איתם?” או “תאר שבוע עבודה טיפוסי.”

בראיון התנהגותיים, מעביד החליטה מה הם כישורים דרושים בגוף הם שוכרים ו ישאלו שאלות כדי לברר אם למועמד כישורים אלו. במקום לשאול איך היית מתנהג, הם ישאלו איך עשיתם להתנהג. המראיין ירצה לדעת איך אתה טפלת במצב, במקום את מה שאתה יכול לעשות בעתיד.

שאלות נפוצות

שאלות ראיון התנהגותי תהיינה מחודדות יותר, יותר מעמיקות וממוקד יותר שאלות בראיון מסורתיות:

 • תן דוגמה של מקרה שבו השתמשת היגיון כדי לפתור בעיה.
 • תן דוגמא של מטרה הגעת ותגיד לי איך אתה השגת אותו.
 • תאר החלטה שעשית כי היה פופולרי ואיך אתה טיפל יישום זה.
 • יצאת מעל ומעבר לחובתם? אם כך, איך?
 • מה אתם עושים כאשר לוח הזמנים שלך מופרעים? תן דוגמא של איך אתה מתמודד עם זה.
 • האם היה צריך לשכנע צוות לעבוד על פרויקט שהם לא היו מתלהבים? איך עשית את זה?
 • האם טפל במצב קשה עם חבר לעבודה? איך?
 • ספר לי על איך עבדת ביעילות תחת לחץ.
 • עוד שאלות ראיון התנהגותי.

מעקב שאלות תהיינה גם שתפורטנה. ייתכן שתתבקש מה שעשית, מה שאמרת, איך הגבת או איך הרגשת במהלך המצב ששיתפת עם המנהל המגייס.

הכנה

מהי הדרך הטובה ביותר להתכונן? חשוב לזכור כי אתה לא תדע איזה סוג של ראיון יתקיים עד שאתה יושב בחדר הראיון. אז, להכין תשובות לשאלות בראיון מסורתיות.

ואז, מאחר שאינך יודע בדיוק באילו מצבים תתבקש על אם זה ראיון התנהגותי, לרענן את זיכרונך ולשקול כמה מצבים מיוחדים התמודדתם עם או פרויקטים שעבדת על. ייתכן שתוכל להשתמש בם כדי לעזור תגובות מסגרת.

טיפ : הכינו סיפורים הממחישים פעמים כאשר פתרת בהצלחה בעיות או ביצע שלא תישכח.

הסיפורים יהיו שימושיים שיעזרו לך להגיב בצורה משמעותית בראיון התנהגותיים. אתה יכול לחקור את הטכניקה בתגובה לראיון STAR, אשר מציעה דרך לענות על שאלות ראיון התנהגותי.

לבסוף, לעיין בתיאור התפקיד, אם יש לך את זה, או את עבודת הפרסום או מודעה. ייתכן שתוכל לקבל תחושה של מה כישורי מאפייני התנהגותיים המעסיקים מחפשים מקריאת תיאור התפקיד ומיקום הדרישות.

במהלך הראיון

במהלך הראיון, אם אתה לא בטוח איך לענות על השאלה, לבקש הבהרות. אז הקפד לכלול את נקודות התשובה שלך:

 • מצב ספציפי
 • המשימות שצריך לעשות
 • הפעולה שלקחת
 • התוצאות, כלומר, מה קרה

חשוב לזכור כי אין תשובות נכונות או שגויות. המראיין פשוט מנסה להבין איך התנהגת במצב נתון. איך אתם מגיבים תקבעו אם יש התאמה בין הכישורים שלך ואת מיקום החברה מבקשת למלא.

אז, להקשיב בתשומת לב, להיות ברור ומפורט כאשר אתם מגיבים, והכי חשוב, להיות כנים. אם התשובות שלך הן לא מה המראיין מחפש, עמדה זו לא יכולה להיות את העבודה הכי טוב בשבילך.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *