כיצד לבחור קריירה כאשר שאתם מתקשים להחליט

Posted on

כיצד לבחור קריירה כאשר שאתם מתקשים להחליט

עם אלפי אפשרויות, איך יהיה לך לבחור קריירה  שמתאימה לך? אם אין לך מושג מה אתה רוצה לעשות, המשימה אולי נראה בלתי עבירה. למרבה המזל, זה לא. בצע תהליך מסודר תוכל להגדיל את הסיכויים שלך לקבל החלטה טובה.

להעריך את עצמך

לפני שתוכל לבחור במקצוע הנכון, אתה חייב ללמוד על עצמך. הערכים שלך, אינטרסים, מיומנויות רכות, וכישוריו, בשילוב עם סוג האישיות שלך, לבצע כמה עיסוקים מתאימים לך ולאחרים לחלוטין בלתי הולמים.

השתמשו בכלי הערכה עצמית , וכן  בדיקות קריירה  כדי לאסוף מידע על תכונות הפרסום, וכתוצאה מכך, ליצור רשימה של מקצועות כי הם בכושר טוב המבוסס על אותם. חלק מהאנשים בוחרים לעבוד עם  יועץ קריירה  או מקצוע פיתוח קריירה אחר שיכול לעזור להם לנווט את התהליך הזה.

ערכו רשימה של משלחי חקור

בטח יש לך רשימות מרובות של עיסוקים מול בנקודה-אחד זה שנוצר על ידי כל אחד מן כלי הערכה העצמית השתמש. כדי לשמור על עצמך מאורגן, אתה צריך לשלב אותם לתוך רשימת אב אחד.

ראשית, לחפש קריירה המופיעים ברשימות מרובות ולהעתיק אותם על דף ריק. כותרת זה “משלחי חקור.” שלך עצמי הערכות  מראות כי הם בכושר טוב עבורך בהתבסס על מספר של התכונות שלך, כך שהם בהחלט ששווים לחקור.

הבא, למצוא כל עיסוקים ברשימות שלך הפונים אליך. הם עשויים להיות קריירה אתה יודע קצת על ורוצה להמשיך ולחקור. כמו כן, כוללים מקצועות בהם אתה לא יודע הרבה. אתה עשוי ללמוד משהו בלתי צפוי.

חקור את המקצועות ברשימה שלך

בשלב זה, אתה תהיה מאושר שהצלחת לצמצם את הרשימה שלך רק 10 עד 20 אפשרויות. עכשיו אתה יכול לקבל קצת מידע בסיסי על כל העיסוקים ברשימה שלך.

מצא תיאורי עבודה וחינוך, הדרכה, ודרישות רישוי במקורות שפורסמו. למד אודות הזדמנויות לקידום. השתמש בייצור ממשלת מידע שוק העבודה  כדי לקבל נתונים על רווחים ו- Outlook עבודה.

צור “רשימה קצרה”

עכשיו יש לך יותר מידע, מתחילים לצמצם את הרשימה שלך עוד יותר. על סמך מה שלמדת מן המחקר שלך עד כה, מתחיל ביטול הקריירות אתה לא רוצה להמשיך הלאה. אתה צריך לגמור עם שניים עד חמישה עיסוקים על שלך “רשימה הקצרה”.

אם הסיבות שלך למציאת קריירה פסולה אינן סחירות, לחצות אותו לרשימה שלך. הסר הכל עם חובות שאינם פונים אליכם. לחסל קריירות שיש חלש השקפות עבודה . היפטר מכל כיבוש אם אתה מסוגל או לא רוצה למלא את הדרישות החינוכיות או אחרות, או אם חסרים לך כמה מיומנויות הרכות הדרושות כדי להצליח בו.

ראיונות סברת ההתנהגות

כאשר יש לך רק כמה עיסוקים עזבו ברשימה שלך, להתחיל לעשות יותר מחקר מעמיק. קובעים להיפגש עם אנשים שעובדים במקצועות שבהם אתם מעוניינים. הם יכולים לספק ידע ממקור ראשון על הקריירות ברשימה קצרה שלך. גישה לרשת שלך, כולל LinkedIn, למצוא אנשים שאיתם יש ראיונות הסברה אלה.

הפוך את בחירת הקריירה שלך

לבסוף, אחרי עושה את כל המחקר שלך, אתה כנראה מוכן לעשות את הבחירה שלך. פיק הכיבוש שלדעתכם יביא לך את הסיפוק הרב ביותר בהתבסס על כל המידע שאספת. בן כי מותר לך לעשות תורות אם תשנה את דעתך על הבחירה שלך בכל נקודה בחיים שלך. אנשים רבים לשנות את הקריירה שלהם לפחות כמה פעמים.

זהה את היעדים שלך

ברגע שאתה מקבל החלטה, לזהות שלך מטרות ארוכות וקצרות טווח . זה עוזר תרשים כמובן לכיוון עבודת נחיתה בסופו של דבר בתחום שבחר. לטווח ארוך מטרות נמשכות בדרך כלל שלוש עד חמש שנים כדי להגיע, בזמן שאתה בדרך כלל יכול להגשים מטרה לטווח קצר בתוך שישה חודשים עד שלוש שנים.

תנו המחקר שעשית על חינוך נדרש והכשרה להיות המדריך שלך. אם אין לך את כל הפרטים, לעשות קצת מחקר נוסף. ברגע שיש לך את כל המידע שאתה צריך, להגדיר את המטרות שלך. דוגמא מטרה ארוך טווח תהיה השלמת ההשכלה וההכשרה שלך. מטרות לטווח קצר כוללים החלה לקולג, חניכות, תוכניות אימונים אחרות, והתמחויות.

כתוב תכנית פעולה קריירה

להרכיב  תוכנית פעולה הקריירה מסמך בכתב פורש את כל השלבים תצטרך לנקוט כדי להגיע למטרות שלך. תחשוב על זה כעל מפת דרכים ייקח אותך מנקודה א ‘ב’, אז לכתוב C ו- D. את כל מטרות קצרות וארוכות הטווח שלך ואת הצעדים תצטרך לנקוט כדי להגיע לכל אחד. כלול כל מחסומים צפויים שיכול להפריע להשגת המטרות-ו שלך הדרכים שתוכל להתגבר עליהם.

זה אולי נשמע כמו הרבה עבודה-וזה. אבל זה הרבה יותר קל להתקדם לקראת קריירה כשאתה יודע מה אתה רוצה. אם תיקח את הפעולות הבאות מוקדם יחסוך לכם הרבה מאבק וחוסר ודאות בטווח הארוך.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *