כאשר (ומתי לא) כדי להוסיף מכתב פתיחה

Posted on

כאשר (ומתי לא) כדי להוסיף מכתב פתיחה

האם אתה באמת צריך מכתב פתיחה אם חברה לא לבקש אחד? הלחנה הרבה מכתבים נלווים במהלך חיפוש עבודה יכולה להיות מאתגר זמן רב. מסיבה זו, אין זה מפתיע כי מועמדים קרובות יהססו להוסיף מכתב פתיחה כשזה אינו נדרש במפורש על ידי מעביד.

אם אתם תוהים אם אתם צריכים להוסיף מכתב פתיחה, התשובה הקצרה היא כן. אתה צריך כמעט תמיד להגיש מכתב כיסוי, גם אם זה לא נדרש, אבל יש כמה יוצאים מן הכלל.

ראשית, בואו נסתכל מדוע מכתבים נלווים בעלי ערך.

למה לכתוב מכתב כיסוי?

אם אתה רציני לגבי הנחיתה את העבודה, באר-כתוב  מכתב פתיחה  נותן לך הזדמנות למכור את עצמך למעסיק במתכונת הנרטיב, ולהסביר מדוע אתה מועמד אידיאלי.

הערה : מכתב כיסוי גם מעניק לך את ההזדמנות כדי להדגיש הכישורים החזקים שלך.
מכתב כיסוי יעיל ומותאם אישית גם יבהיר כי אתם מעוניינים ביותר לתפקיד. הסיבה לכך היא מציגה את המנהל המגייס שאתה רוצה את העבודה מספיק כדי לקחת את הזמן כדי ללכת את המרחק הנוסף.

כאשר מכתב מצורף הוא חשוב

מכתב כיסוי גם נותן לך הזדמנות לכלול פרטים כי קורות החיים שלך אינו מכיל. לדוגמה, אם אתה מתראיין ממרחק, מכתב הכיסוי שלך יאפשר לך להציג רציונל רילוקיישן וכדי להזכיר כי תהיה באזור זמן קצר לראיון אפשרי.

פערים בתעסוקה עם הסברים סבירים אפשר לנסות לפתור במכתבך. מכתב כיסוי הוא גם מקום אידיאלי לספק דוגמאות ספציפיות המוכיחים שיש לך את הכישורים והניסיון המפורטים בקורות החיים שלך.

בנוסף, מעסיקים לעתים קרובות לצפות לקבל מכתבים נלווים למרות שהם לא קובעים את הצורך מכתב פתיחה בפרסומות העבודה שלהם.

חשוב: מועמדים שאינם לוקחים את הזמן לנסח מכתב קרובות נתפסים כפחות מוטיבציה לתפקיד.
במקרים רבים, מעסיק אפילו לא מסתכל יישום עבודה שאינו מכיל מכתב פתיחה או מכתב של עניין.

מכסי טיפי כתיבת מכתב

  • כתוב מכתב פתיחה ממוקד. הקפד לכתוב מכתב ממוקד. זהו מכתב כיסוי בכתב עם רישום העבודה בראש. דגש על מיומנויות ויכולות כי יש ברשותך שגורמים לך בכושר חזק לתפקיד ספציפי.
  • לשמור את זה קצר.  ודא כי המכתבים שלך הם תמציתיים (לא יותר מעמוד אחד ציפוי החוצה חמש פסקאות) וכי כל הצהרה שתבצע מעבירה משהו משמעותי על הכישורים שלך עבור מועמדותו.
  • לך מעבר קורות החיים. הימנע פשוט חוזר על קורות החיים שלך. ספק דוגמאות לא מופיעות בקורות החיים שלך, ולהרחיב על דברים שהוזכרו רק בקצרה את קורות החיים שלך. מכתב הכיסוי שלך צריך להיות מטרה ברורה לגבי הבקשה שלך.
  • עריכה, עריכה, עריכה. טעויות מכתב הכיסוי שלך יכולות לפגוע הסיכויים שלך לקבל ראיון. שגיאות לגרום לך להיראות מרושל, או יותר גרוע, לא משכיל. הקפד ביסודיות כדי לקרוא את המכתב שלך לפני הגשתו. חשוב לשאול חבר או קולגה לקרוא אותו גם כדי לבדוק אם קיימים שגיאות הקלדה, שגיאות דקדוקיות, ושפה מבלבלת.

כאשר לא לכלול מכתב פתיחה

אין במכתב הוא הרבה יותר טוב מאשר אחד כתובה רעה. מכתב כיסוי היטב מורכב משמש מדגם של יכולת הכתיבה שלך אבל, למרבה הצער, גם ההפך הוא נכון. אם אין לך זמן לכתוב מכתב כיסוי היטב מבנה זה שרפי כישוריך ממקם אותך לתפקיד, לוותר על המאמץ.

כמו כן, אם בקשת העבודה מורה כי אתה לא צריך להוסיף מכתב פתיחה, אז זה בהחלט טוב ביותר לעקוב אחר הוראות כדי לא לעצבן המעסיק הפוטנציאלי שלך.

כמו כן, אם החברה מבקשת שתשלח את הבקשה שלך דרך פלטפורמה מקוונת, ואין מקום בשבילך להגיש מכתב פתיחה, אין לך מה לדאוג בקשר לזה.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *