טכניקות ראיונות התנהגותיים המומלצות והאסטרטגיות

Posted on

טכניקות ראיונות התנהגותיים המומלצות והאסטרטגיות

כשאתה וחיפוש עבודה , חשוב להיות מוכנים להתמודד עם מה שנקרא “ראיונות התנהגותיים.” מעסיקים להשתמש בסוג זה של הראיון כדי לקבל תובנה איך אתה מתמודד עם מצבים ספציפיים במקום העבודה. המראיין ירצה דוגמאות של מה שקרה נסיבות מאתגרות במיוחד, מה שעשית, ואיך אתה השגת תוצאה חיובית.

הטכניקות הטובות ביותר לטיפול ראיון התנהגותי כוללות מתכוננות שאלות בראיון ייתכן שיתבקשו, לגלות ככל שתוכל על החברה ועל התפקיד, כך שאין לך מושג מה כישורים שהמעסיקים מבקשים, ולהיות מוכן לכלול נקודות ספציפיות התגובות שאתה נותן למראיין.

אסטרטגיות

לפני שאת יוצאת אל ראיון עבודה , לקחת את הזמן כדי להכין מראש. אתה רשאי, או לא יכול, להישאל שאלות ראיון התנהגותי, אבל עדיף להיות מוכנים למקרה שאתה.

  • עיין במה ראיון התנהגותי הוא ומה חברות מחפשות במהלך  ראיון ההתנהגותי .
  • השתמש בטכניקת ראיון STAR להכין דוגמאות לשתף במהלך ראיון.
  • סקירה לדוגמה  שאלות ראיון התנהגותי .

מחקר של איוב ואת החברה

אם תיקח את הזמן כדי לחקור הוא את החברה ואת העבודה שאתה מראיין לעזרת רצון לך להתכונן לראיון עבודה. ככה אתה תהיה מוכן שניהם להגיב לראיין שאלות לשאול את השאלות מראיין את עצמך. תוכל גם להיות מסוגל לברר אם החברה והתרבות בחברה הן בכושר טוב בשבילך. זה תמיד הכי טוב כדי  לחקור את החברה , כך שאתה גם הודיע מבעוד מועד.

טכניקות

קודם כל, תן לעצמך כמה רגעים כדי לארגן את המחשבות שלך. זה בסדר גמור לקחת קצת זמן כדי למסגר את התגובה שלך אם אינך בטוח לגבי איך להגיב על השאלה. אם אתה לא בטוח איך לענות על השאלה, לבקש הבהרות. זה יקנה לך קצת זמן נוסף כדי לחשוב על איך לענות. אז הקפד לכלול נקודות ארבע בתשובה שלך – מצב, משימה, פעולה, תוצאות.

  • (S)  מצב ספציפי
  • (T)  משימות שצריך לעשות
  • (א)  הפעולה שלקחת
  • (R)  התוצאות, כלומר, מה קרה

זוהי טכניקה בתגובה לראיון STAR , וזה דרך מצוינת להכין. האם זכור כי  אין תשובות נכונות או שגויות  לשאלות ראיון התנהגותי. המטרה של המראיין היא להבין איך התנהגת במצב נתון. איך אתם מגיבים תקבעו אם יש התאמה בין הכישורים שלך ואת מיקום החברה מבקשת למלא.

האסטרטגיה ראיון התנהגותי הטובה כולל האזנה בזהירות, להיות ברור ומפורט כאשר אתם מגיבים, והכי חשוב, להיות כנים. אם התשובות שלך הן לא מה המראיין מחפש, עמדה זו לא יכולה להיות את העבודה הכי טוב בשבילך בכל מקרה.

מעקב אחרי הראיון

היה שם משהו שאתה רוצה אתה אמרת במהלך הראיון אבל לא מקבל הזדמנות? הבאה שלך תודת הלב נותנת לך הזדמנות להזכיר אותה. זה גם הזדמנות לשוב ולהזכיר התעניינותך העבודה והחברה.

טיפים נוספים וטריקים

בנוסף לדעת למה לצפות בראיון התנהגותי, יש 10 מיומנויות ראיון שחשובות בפועל לפני שאתה נכנסת לחדר הפגישה או מושב סקייפ עם ועדה שכירת: הכנה, דייקנות, חשיבה לפני שאתה מדבר, מדבר ברוגע רואה כולם, הצגה מובטחת (אבל לא שחצן) ביטחון עצמי, הקשבה פעילה, אופטימיות, להביע את התעניינותך המעסיק, יכולת לדבר מעבר הראשוני שלך ” נאום המעלית “, ו – ואולי הכי חשובה – בעת התודה שלך בפעם הוועדה שכירת ובלשון בסוף הראיון ובכתב מעקב מידה פתק תודה.

עדיין עצבני, במיוחד אם זה הראיון הראשון שלך? אל דאגה – גם אנשי מקצוע הוקמו להרגיש כמה פרפרים לפני ראיון. אתה עשית את הצעד הראשון בהרגעת החרדה שלך על ידי שהקדשת מזמנך כדי לסקור את הצעדים המפורטים לעיל. טכניקות נהדרות אחרות להרגעת העצבים כוללים הימנעות דיבור עצמי שלילי, להלביש בזהירות, מגיע מוקדם כדי הראיון, כך שתוכל לקחת נושם מרגיע מעט לפני כן, והימנעות שתיית קפאין יותר מדי ביום הפגישה שלך.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *