טכנולוגיית המידע (IT) קורות חיים טיפים ודוגמאות

Posted on

טכנולוגיית המידע (IT) קורות חיים טיפים ודוגמאות

עבור וחיפוש עבודה לאף אחד, כתיבת קורות חיים יכולה להיות משימה מאתגרת מאוד, אבל עבור טכנולוגיית מידע (IT), זה יכול להיות קשה במיוחד. התעשייה הטכנית מאוד מתפתחת כל זמן, ואת קורות חיים צריכים להיות מעודכנים כל זמן.

להבין Attention Span

בכל תחומים, הצעות עבודה לעתים קרובות לקבל מאות או אלפים ואפילו הגשות. עקב עומס, שכירת מנהלים קרובות רק קורות חיים דלי שומן. אם קורות החיים שלך הוא רק בלוק של טקסט, היישום שלך ייפסל סביר ללא המנהל אי פעם לקרוא אותו.

כדי למנוע זאת, אתה צריך לשבור את קורות החיים שלך לקטגוריות, כגון חינוך, עבודה בהיסטוריה, ומיומנויות. אתה צריך גם ליצור תבליטים ורשימות לסכם מידע מפתח למשעי. רשימות וקטגוריות לעשות קורות חיים מושכים יותר מבחינה ויזואלית וקל לקריאה.

מגביל את האורך של קורות החיים שלך

יש מנהלים עובדים כמות מוגבלת של זמן להקדיש קורות חי קריאה, כך מנסה להגביל את קורות החיים שלך בדף אחד, או שתיים לכל היותר מוחלט. שום דבר יותר מזה שני עמודים כנראה יתעלם.

השתמש קורות החיים שלך להדגיש את ההישגים הגדולים שלך אבל להיות בטוח כדי להסיר כל ניסיון עבודה במכללות ובתיכונים. כמו כן, להסיר כל חוויות שאינם קשורים ישירות לתפקיד אתה מתראיין. אם יש לך מגוון של ניסיון, ייתכן שתרצה ליצור גרסאות שונות של קורות החיים שלך המדגישות אלה חוויות שונות. קורות חיים וניסיון ספציפיים אלה יכולים לשמש כאשר פונים לקבלת עמדות שונות.

הישגי דגש, לא משימות

רוב קורות החיים לקרוא כמו רשימת המטלות, כגון “חברת תוכנה מעודכנת, כישורי פתרון בעיות בשימוש לפתור, מסדי נתונים שנוצרו.” אמנם זה אומר חברה מה שעשית כל היום, היא לא קובעת לך מהמתחרים, על ידי הדגשה ייחודית להביא את העבודה.

במקום זאת, התמקד ההישגים שלך מזכיר אותם באופן ספציפי ככל האפשר. לדוגמא, אם יצרת תכנית תהליכים פשוטים זמן עובדים הציל, כי חשוב להזכיר. בכל מקרה שבו אתה הנבת תוצאות מבעוד מועד, תחת תקציב, או עלה על ציפיות הוא שכדאי להדגיש.

במידת האפשר, להשתמש במספרים לכמת ההצלחות שלך. לדוגמא, אם פתחת אפליקציה הצילה הכסף לחברה שלך, מדינה כמה כסף זה נשמר. אם עזר לייעל תהליך, להשתמש אחוז כדי להראות עד כמה יעיל יותר את התהליך הפך. IT מגייס, במיוחד, מעריך סוג זה של נתונים.

השתמש במילות מפתח

אתה צריך להתאים את כל קורות חיים כדי להתאים את העבודה אתה מגיש מועמדות. אחת הדרכים לעשות זאת היא לכלול מילות מפתח מתוך רישום עבודה על קורות החיים שלך. לדוגמא, אם רישום העבודה כולל מספר מיומנויות הנדרשות, כולל מילות מיומנות אלה קורות החיים שלך (אם כי רק אם יש לך כישורים אלו). זה יעזור מנהל גיוס לראות בקלות כי אתה בעל כישורים מתאימים לתפקיד.

יתר על כן, חברות רבות משתמשות במערכת מעקב מבקש (ATS) למועמדי מסך. אם למבקש אין מספיק מילות מפתח מתוך רישום העבודה ביישום שלהם, המועמד עלול להתבטל.

הסר עניין אישי

אם האינטרסים שלך קשורים ישירות לעבודה שלך, מעסיק באמת לא אכפת אם אתה נלהב עומד כדורגל, מוזיקה, או צילום. הקפד להוציא את סעיף האינטרסים של קורות החיים שלך.

החריג היחיד לכך הוא אם תואם ההתנדבות מחוץ שלך עם העבודה שלך. לדוגמא, אם יצרת תכנית מלכ”ר מקומי לניהול מידע תורם, כי הוא משהו שהוא רלוונטי לכלול בקורות החיים שלך.

מיומנויות להדגיש

למרות שאתה רוצה להסיר אינטרסים שאינם קשורים, אתה צריך לכלול מיומנויות טק בקורות החיים שלך. בסעיף שכותרתו “מיומנויות” (או משהו דומה, כמו “במיומנויות טכניות”) כולל תוכנות כלשהן, שפות תכנות, ומיומנויות אחרות שחשובות לתפקיד.

אין צורך לכלול את הכישורים הטכניים הבסיסיים ביותר מועמדים לעבודה צריך, כגון הידע של Microsoft Office.

לא לבלבל בין שפה טכנית

בעוד תצטרך להשתמש בשפה טכנית קורות החיים שלך (למשל, ברשימת הכישורים הטכניים), להימנע משימוש במינוחים יותר מדי, בעיקר ראשי תיבות ומונחים שאנשים מסוימים אינם מכירים.

הימנע בשפה טכנית כי היה ספציפי של החברה הקודמת שלך. במקום זאת, להיצמד מבחינת תעשייה שכולם ה- IT הוא הכיר. זכור כי מגייסים לא יכולים להיות מוכרים עם ז’רגון טק, כך להשתמש רק בשפה טכנית כמה שאתה צריך להראות מה אתה מסוגל.

דוגמאות סקירת קורות חיים

לאחר דוגמא קורות חיים עשוי להפוך את התהליך של יוצר או מעדכנים את קורות החיים שלך יותר קלים. Perusing קורות חיים מדגם לתפקידים כגון Developer Front End Web, טכנאי מחלקת התמיכה, מהנדס תוכנה, קבלן טק, וכן מפתח אינטרנט יוכיח מועיל.

הגהה ועריכה קורות החיים שלך

רק בגלל שאתה זה לא אומר שאתה יכול לקבל שגיאות כתיב או דקדוק בקורות החיים שלך. הקפד ביסודיות להגיה את קורות החיים שלך לפני הגשתו. שאל חבר או אפילו מאמן קריירה לקרוא את קורות החיים שלך, כמו גם, מחפש טעויות כמו גם סתירות העיצוב שלך.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *