וירוס Coronav הופך את כוח העבודה: מה שכדאי לדעת

Posted on

וירוס Coronav הופך את כוח העבודה: מה שכדאי לדעת

וירוס Coronavirus (COVID-19) משנה במהירות את מקום העבודה ואת אופן ביצוע העבודה. ממדיניות חופשה מעודכנת וכלה בבקשת כל העובדים האפשריים לעבוד מהבית, מעסיקים מיישמים מגוון אסטרטגיות לניהול ההשפעה של נגיף קורונה על כוח העבודה.

חשוב : אם איבדת את מקום עבודתך או שמצב התעסוקה שלך השתנה, יתכן שאתה זכאי לדמי אבטלה או חופשת מחלה ב- COVID-19.

שינויים בכוח העבודה כתוצאה מוירוס Coronavirus

להלן מדריך כיצד וירוס קורונה משנה את מקום העבודה של היום וכיצד הוא משפיע על מועמדים, עובדים ועובדים מפוטרים.

קיצוצי עבודה, פיטורים ואבטלה

התביעות לאבטלה הן הגבוהות ביותר אי פעם וצפויות להמשיך ולעלות, לפחות לטווח הקצר. משרד העבודה האמריקני מדווח כי במשך השבוע שהסתיים ב -18 באפריל 2020, הנתון המקדמי לתביעות ראשוניות מנוכי עונתיות היה 4.4 מיליון תביעות. סך תביעות האבטלה בחמשת השבועות האחרונים הם מעל 22 מיליון.2

חברת ההשמה העולמית Challenger, Gray & Christmas, Inc. מדווחת כי מעסיקים מבוססי ארה”ב הודיעו כי בכוונתם לקצץ 246,688 קיצוצים עד 12 באפריל. מדובר בעלייה של 11% לעומת 222,288 הקיצוצים שהוכרזו במרץ. חודש אפריל מתארך להיות החודש הגבוה ביותר להודעות על קיצור תפקידים מאז ינואר 2002, אז הוכרז על 248,471 קיצוצים, יותר מ -9 מיליון משרות עלולות לאבד בגלל COVID-19.

קיצוצים אלה נמצאים בענף הבידור, התחבורה והטכנולוגיה. הפסדים רבים יותר צפויים בגלל אירועים וכנסים שבוטלו, קיצוצים בנסיעות וחששות לבריאות ולכלכלה.

לינקדאין מדווחת כי “פיטורים הקשורים לשפל הכלכלי שנגרם כתוצאה ממגפת הנגיף הקורונברי מתחילים להופיע ברחבי כוח העבודה, כאשר דוחות מגיעים ממגזרי הספנות, הקמעונאות והנסיעות.”

שכירה

חברות תעופה מסוימות, ביניהן יונייטד, אמריקן איירליינס ודלתא, יישמו הקפאת עובדים, עיכבו אימונים או חתכו נתיבים בגלל ירידה בביקוש. עם זאת, בוול סטריט ג’ורנל מדווחים כי “המאמצים לשמור על המשכיות עסקית עשויים להועיל למועמדים לעבודה עם ניסיון בשיחות ועידה בוידיאו, קישוריות לקוחות וכלים אחרים לעבודה מרחוק.”

כמו כן, בצד החיובי, גלאסדור מדווח כי פרסום המשרות גדל במהירות עבור מועמדים עם הכישורים הנדרשים להכיל ולהגיב להתפרצות. נפח פתיחות העבודה מתאם למדינות עם השכיחות הגבוהה ביותר של נגיף קורונה.

חלק מהעבודות פורחות והמעסיקים הגדילו את ההעסקה. שירותי קניות ומשלוחים מקוונים מוסיפים אלפי עובדים חדשים, ושירותים חיוניים כמו שירותי בריאות ומחסנים עובדים אף הם במהירות.

יוזמות Coronavirus (COVID-19) במקום העבודה

הממשלות הפדרליות והמדינות ומעסיקי המגזר הפרטי מספקים הטבות לעובדים המושפעים מווירוס הקורונוס כדי לספק סביבת עבודה בטוחה ולהימנע מתלאות כלכליות. חברות משנות גם תהליכי עבודה כדי לשמור על בטיחות העובדים.

יוזמות מעסיקים

חברות מסוימות, ביניהן מסעדות Uber, Walmart, Instacart, Lyft, and Darden, מרחיבות את ההטבות שהם מספקות בכך שהן מציעות חופשת מחלה ובזמן פנוי לעובדים שאחרת לא היו זכאים להן. עובדים חולים וגם בהסגר עשויים להיות זכאים, תלוי בחברה.

מעסיקים אחרים, כולל אמזון, מקימים קרנות סעד עבור קבלנים ושותפי שירות שהושפעו על ידי COVID-19.

יוזמות מדינה

מחלקות עבודה ממלכתיות במדינות בעלות השפעה רבה מספקות דמי אבטלה מורחבים לעובדים המפוטרים ומרגיעים את דרישות חיפוש העבודה עבור עובדים חולים או בהסגר. מדינות מיישמות גם אמצעים שיסייעו לעסקים.

לדוגמה, מדינת וושינגטון אימצה כללי חירום כדי להקל על הנטל של פיטורים זמניים והסגר על עובדים ועסקים, כולל שינויים בכללי האבטלה והגשת המס.

יוזמות ממשלתיות פדרליות

הממשלה הפדרלית העבירה חקיקה שתרחיב את יתרונות החופשה, תבטיח אבטחת מזון, תכסה את עלויות בדיקת וירוס הקורין ותסייע לעסקים קטנים.

אושרה חקיקה המספקת שבועיים של חופשת מחלה בתשלום ועד שלושה חודשים של חופשה משפחתית ורפואית, בדיקת וירוסים בחינם וכספים נוספים לסיוע במזון ומדיקאיד.

מחלקת העבודה פרסמה הנחיות חדשות המתארות גמישות שיש למדינות בניהול תוכניות ביטוח אבטלה (UI) כדי לעזור לעובדים שנפגעו מהתפרצות COVID-19.

כשאתה מחפש עבודה

זה הזמן להתמקד בחיפוש עבודה מקוון אם אינך עושה זאת כבר. על אף שחלק מהענפים הושפעו, אחרים ממשיכים להעסיק.

טיפ : ישנן אסטרטגיות בהן תוכלו להשתמש כדי להמשיך בחיפוש העבודה שלכם להתקדם במהלך מגיפה.

חברות רבות מיועדות להתמודד עם תהליך היישום מרחוק, לכן אל תפסיקו את חיפוש העבודה שלכם. חברות עדיין עובדים, וייתכן שיש פחות תחרות כשכולם במצב של פאניקה:

 • המשך ברשת, במיוחד בלינקדאין, שם המגייסים מחפשים אחר מועמדים באופן פעיל.
 • אל תפסיק לחפש עבודה – המשך בחיפוש אחר עבודה חדשה להתקדם.

התמקד בתעשיות שאינן מושפעות באותה מידה על ידי COVID-19. לדוגמה, ענפי הנסיעות, התיירות, התחבורה והנופש הולכים להיות מקפיאים או מאטים את ההעסקה.

חברות מסוימות עוצרות את כל הראיונות האישיים, לפחות באופן זמני. קח קצת זמן לצמצם את כישורי ראיון הווידיאו שלך   ואת  טכניקת הראיון הטלפונית שלך , כך שאתה מוכן לעשות את הרושם הטוב ביותר.

טיפ : אם אתה משתתף בראיון אישי או בפגישה, לחיצת יד מופיעה ברשימה “בבקשה אל תעשה”.

היזהר במה שאתה נוגע. המרכז לבקרת מחלות ומניעה (CDC) ממליץ לא ללחוץ יד או לגעת במשטחים בעלי השפעה גבוהה במקומות ציבוריים – כפתורי מעלית, ידיות לדלתות, מעקות וכו ‘. השתמש ברקמה או בשרוול כדי לכסות את היד או האצבע שלך אם עליך לגעת משהו. שטפו את הידיים בתדירות גבוהה והביאו איתכם חומר ניקוי ידיים.

אפשרויות עבודה מרחוק

חברות רבות ממליצות לעובדים לעבוד בבית כשזה אפשרי. לפי צ’לנג’ר, גריי וחג המולד, לפחות 28 חברות נקטו בפעולה כלשהי עקב התפרצות COVID-19. 16 חברות הציעו לעובדיהן אפשרויות עבודה מרחוק, ואחרות בודקות את האפשרות.

חברות מסוימות אף מקלות על עובדיהם לעבוד מרחוק. Shopify מציעה לעובדים קצבה של 1000 דולר בכדי להבטיח מעבר חלק לעבודה מהבית.

אם לחברה שלך אין מדיניות של עבודה מהבית, ייתכן שתוכל לשאול אם אתה יכול לעבוד מהבית לפחות בחלק מהזמן. מעסיקים רבים נוטים להתגמש כאשר יש משבר.

כשאתה לא יכול לעבוד בבית

עבודה מהבית אינה אופציה עבור עובדים רבים, אך ישנם אמצעי זהירות שתוכלו לנקוט כדי להבטיח את ביטחונכם. בדוק באתר המחלקה לבריאות המדינה שלך את האזהרות האחרונות לפני שתעבוד לעבודה.

לדוגמה, למחלקת הבריאות בפלורידה יש ​​קו חם להתקשר לשאלות, מידע על מספר המקרים ומיקומם והדרכה לעסקים.

עקוב אחר ההנחיות של CDC למניעת התפשטות COVID-19:

 • שטפו את הידיים לעיתים קרובות עם מים וסבון למשך 20 שניות לפחות, במיוחד לאחר שהייתם במקום ציבורי, או לאחר שפוצצו את האף, השתעלו או התעטשנו.
 • אם סבון ומים אינם זמינים, השתמש בחיטוי ידני המכיל לפחות 60% אלכוהול.
 • כסו את הפה והאף ברקמה כשאתם משתעלים או מתעטשים או משתמשים בחלק הפנימי של המרפק.
 • יש לנקות ולחטא משטחים נגועים בתדירות גבוהה מדי יום. זה כולל שולחנות, ידיות, מתגי תאורה, משטחי שולחן, ידיות, שולחנות, טלפונים, מקלדות, שירותים, ברזים וכיורים.

מה לעשות כשאתה חולה

אם אתה חולה, הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות זה להישאר בבית ולהגביל פעילויות מחוץ לבית שלך מלבד קבלת טיפול רפואי.

המלצות ה- CDC למעסיקים כיצד להתמודד עם עובדים חולים צריכות להקל עליכם  להתקשר לחולים  אם אתם צריכים. הם מבקשים מהמעסיקים:

 • מעודד באופן פעיל עובדים חולים להישאר בבית.
 • וודאו כי מדיניות חופשת המחלה גמישה ועולה בקנה אחד עם ההנחיות בנושא בריאות הציבור וכי העובדים מודעים למדיניות זו.
 • אין לדרוש הערת ספק שירותי בריאות לעובדים החולים במחלות נשימה חריפות כדי לאמת את מחלתם או לחזור לעבודה.
 • שמור על מדיניות גמישה המאפשרת לעובדים להישאר בבית כדי לטפל בבני משפחה חולה.

זמן חולה ודמי מחלה

הזכאות לחופשת מחלה מהעבודה, בתשלום או ללא שכר, תלויה במדינה בה אתה מתגורר ובמעבידך.

חשוב : הטבות חופשת מחלה המועברת על ידי פדרליים, מדינות וחברות עשויות להיות משודרגות אם מתקבלות תקנות חדשות בגלל וירוס הקורונאב. בדוק עם המעסיק שלך לגבי הנחיות.

חופשת מחלה פדרלית

חוק חופשה משפחתית ורפואית (FMLA) מאפשר לעובדים הזכאים של מעסיקים מכוסים לקחת חופשה ללא שכר, מוגן עבודה מסיבות משפחתיות ורפואיות מוגדרות.

הממשלה הפדרלית אישרה את חקיקת החירום, חוק התגובה המשפחתית הראשונה למשפחות, המספקת חופשת מחלה בתשלום מורחבת ומשכורת רפואית בתשלום למשפחות לעובדים מכוסים ועובדים עצמאיים עקב נגיף הקורונאב.

חופשה ממלכתית

במדינות מסוימות יש חוקים המספקים תגמולי מחלה. היתרונות והזכאות משתנים לפי מיקום, לכן בדוק עם משרד העבודה במיקומך הנחיות לגבי הזמינות.

מדיניות החברה

בדוק את מדיניות החברה שלך בנושא חופשת מחלה. בגלל הרצינות של וירוס הנגיף, חברות גמישות יותר בכדי לשמור על כוח העבודה שלהם. אם אתה עובד קבלן, בדוק עם החברות שאתה עובד בהן כדי לבדוק אם הם יישמו קופת עזרה לעובדים. יתכן שאתה זכאי להטבות.

פיצוי אבטלה

כשאתה מחוץ לעבודה ולא באשמתך, יתכן שאתה זכאי לאבטלה. התוכנית לביטוח האבטלה של המדינה הפדרלית מספקת דמי אבטלה לעובדים הזכאים המובטלים ללא תקלות משלהם ועומדים בדרישות הזכאות האחרות בחוק המדינה.

חשוב : הקריטריונים לזכאות באבטלה משתנים ככל שהמגיפה נמשכת, לכן בדוק לעיתים קרובות אם יש עדכונים.

משרד העבודה האמריקני נתן למדינות את הגמישות לשנות את החוקים שלהם כדי לספק דמי אבטלה בתרחישים מרובים הקשורים ל- COVID-19. לדוגמה, החוק הפדרלי מאפשר למדינות לשלם הטבות כאשר:

 • מעסיק מפסיק לפעול באופן זמני עקב COVID-19, ומונע מהעובדים להגיע לעבודה.
 • אדם נמצא בהסגר בציפייה לחזור לעבודה לאחר סיום ההסגר.
 • אדם עוזב עבודה עקב סכנת חשיפה או זיהום או טיפול בבני משפחה.

בנוסף, מדינות מסוימות הרחיבו את תוכניות פיצוי האבטלה בגלל וירוס קורונה. על מעסיקים ועובדים לבדוק את האתר המתאים של ממשלת המדינה כדי לבדוק אם קיימת הנחיות בנושא ביטוח אבטלה הספציפי למדינה.

לדוגמה, קליפורניה מספקת הטבות אם אתה עומד בדרישות הזכאות ואינך מובטל מסיבות כגון:

 • שעותיך מצטמצמות בגלל ההסגר.
 • הופרדת מהמעביד שלך במהלך ההסגר.
 • אתה כפוף להסגר הנדרש על ידי איש מקצוע רפואי או קצין בריאות ממלכתי או מקומי.

בנוסף, לא תידרש לחפש עבודה בכל שבוע. קליפורניה ויתרה גם על תקופת ההמתנה של שבוע ימים למובטלים או נכים בגלל COVID-19.

למרות שמדובר בתוכנית של מדינה פדרלית, הטבות מנוהלות על ידי  סוכנויות האבטלה הממלכתיות . עיין באתר האינטרנט שלך לקבלת מידע על היתרונות הבסיסיים המורחבים בווירוס הקורנו, אם קיים. אתה אמור להיות מסוגל להגיש בקשה מקוונת לקבלת דמי אבטלה .

המידע הכלול במאמר זה אינו ייעוץ משפטי ואינו מהווה תחליף לייעוץ מסוג זה. החוקים הממלכתיים והפדרליים משתנים לעתים קרובות, והמידע במאמר זה עשוי לא לשקף את חוקי המדינה שלך או את השינויים האחרונים בחוק. 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *