הזמן הטוב ביותר להגיש מועמדות להתמחות

Posted on

הזמן הטוב ביותר להגיש מועמדות להתמחות

מתי הזמן הטוב ביותר להגיש מועמדות להתמחות? זה תלוי. אם אתה מעוניין בהתמחות נושאת אשראי, תצטרך לבדוק את המועד האחרון להגשת בקשה עם בית הספר שלך.

להתמחות תחרותית עם תהליך הגשה רשמי יהיו מועדים מוקדם יותר בשנה מאשר התמחות בארגון קטן או כזה שתסדרו בעצמכם.

האם סטודנטים בשנה א’ יכולים להגיש מועמדות להתמחות?

רוב הסטודנטים ישלימו התמחות במהלך השנה הצעירה או הבוגרת שלהם כדי להגדיל את הסיכוי שההתמחות תוביל להצעת עבודה. עם זאת, נפוץ יותר ויותר שסטודנטים מקיימים התמחות לאורך כל הקריירה שלהם במכללה על מנת לצבור ניסיון. אם אתה מעוניין להתמחות במהלך השנה הראשונה שלך, קדימה והיכנס לבקשה שלך.

התמחויות רבות, במיוחד תוכניות תחרותיות בתשלום עם חברות בעלות שם גדול, דורשות ממך התמחות קודמת או ניסיון מחוץ ללימודים, לכן חשוב להתחיל מוקדם אם אתה יכול.

מתי להגיש בקשה להתמחות לקבלת אשראי

סטודנטים השוקלים התמחות צריכים לבדוק את המועד האחרון של המכללה שלהם להגשת מועמדות אם הם מעוניינים לקבל קרדיט להתמחות.

הערה: רוב המכללות לא יעניקו קרדיט לאחר מעשה אם לא נרשמת מראש לחווית ההתמחות.

מכיוון שרוב המכללות לא יבטיחו התמחות ספציפית לסטודנטים, תצטרכו גם לפנות למעסיקים הרבה לפני הסמסטר כאשר אתם מתכננים להתמחות כדי להשיג משרה.

מתי להגיש מועמדות להתמחות בסתיו ובאביב

להתמחות בסתיו, עליך לשקול ליצור קשר עם מעסיקים לפני שאתה עוזב את אזור המכללה שלך באביב אם לא תוכל לחזור עד סמסטר הסתיו. אוקטובר הוא זמן טוב להתחיל לפנות למעסיקים להתמחות באביב.

אם מעסיק מציין שהוא עדיין לא מוכן לשקול מועמדים, שאל מתי יהיה המועד המוקדם ביותר שבו אתה עשוי להיחשב בהתחשב ברמת העניין הגבוהה שלך בהזדמנות. משבצות מקומיות להתמחות ללא תשלום מתמלאות לרוב על בסיס כל הקודם זוכה, כך שיהיו יותר הזדמנויות זמינות אם תגיש בקשה מוקדם.

מתי להגיש בקשה להתמחות קיץ בתשלום

להתמחות קיץ תחרותית בתשלום יהיו מועדים כבר בסוף הסתיו. פרק הזמן הנפוץ ביותר עבור מעסיקים לסנן מועמדים להתמחות בתשלום יהיה במהלך התקופה מינואר עד מרץ.

למכללות רבות יש משאבים זמינים כדי לסייע במימון סטודנטים שיעבדו בהתמחות קיץ ללא תשלום. בדוק עם משרד הקריירה של המכללה שלך לגבי מועדים אלה במהלך הסתיו.

הגשת מועמדות באיחור להתמחות

ככלל, כדאי להגיש בקשה להתמחות מוקדם, עד שישה חודשים לפני מועד תחילתן.

טיפ: אל תדאג אם אתה מאחר בתהליך, מכיוון שניתן לתאם התמחויות רבות, במיוחד ללא תשלום, עד חודש לפני הקיץ או הסמסטר שאליו אתה מכוון.

לעתים קרובות, זה יכלול סטודנטים לפנות למעסיקים שאולי אפילו לא פרסמו הזדמנות (מאחר שרבות מההתמחויות המפורסמות יתמלאו בשלב זה) ולשכנע אותם שכדאי לך להשתלב כמתמחה.

נטוורקינג  עם בוגרים, מורים, מאמנים, אנשי קשר משפחתיים, שכנים ואנשי מקצוע מקומיים היא גם דרך מצוינת למצוא התמחות. אם אתה צריך להרוויח קצת הכנסה, ייתכן שתוכל לארגן לוח זמנים חלקי להתמחות שלך ולצמוד אותו למשרה חלקית בתשלום.

לאחר שתקבע התמחות, הקפד להכין תוכנית כיצד תפיק  את המרב ממנה . בנוסף  לבניית קורות החיים שלך, ההתמחות שלך תספק ניסיון עבודה רב ערך.

טיפים ליישום מוצלח 

פעל לפי האסטרטגיות הבאות לתהליך הגשה מוצלח:

  • תהיה מאורגן.  עקוב אחר מועדים גם מהמכללה שלך וגם מהחברות שבהן תרצה להתמחות. ייתכן שתרצה גם להגדיר תזכורות ליומן למעקב אחר יישומים.
  • החל על תפקידים רבים. אתה לא יכול לסמוך על התמחות החלומות שלך, אז הקפד להגיש מועמדות לכמה.
  • שימו לב לפרטים המעשיים.  לדוגמה, אם אתה מתמחה במהלך הקיץ במקום אחר מהבית ו/או המכללה שלך, תצטרך לקבוע היכן תגור – וכיצד תשלם עבור הדיור שלך. חשבו גם על הכספים, במיוחד אם אתם מבקשים להתמחות ללא תשלום.
  • הכן קורות חיים מקצועיים ומכתב מקדים.  שני המסמכים צריכים להיות מותאמים לתפקיד הנדון. הנה  דוגמה לקורות חיים של המכללה , יחד עם טיפים לכתיבה, והנה  מכתב נלווה להתמחות .
  • עקוב אחר הוראות היישום. ייתכן שתצטרך  לשתף הפניות , לשלוח דוגמאות לעבודות שלך או לענות על שאלות. קרא בעיון את ההוראות. הצגת חוסר תשומת לב גרועה להוראות עלולה לגרום למנהלי גיוס עובדים להתעלם מהבקשה שלך.

היכונו לראיון

ברגע שאתה נוחת ראיון, הקפד לתרגל מענה על  שאלות נפוצות בראיון . התייצב לראיון מוקדם  ולבוש בצורה מקצועית . לאחר מכן, אל תשכח לשלוח מכתב  תודה .

הראיון שלך יהיה באופן אישי או יכול להתבצע באמצעות וידאו. אם ראיון וירטואלי חדש לך, גלה כיצד להתכונן לראיון וידאו .

כמו כן, שים לב שגם ההתמחות שלך עשויה להיות מרוחקת. גלה כיצד להפיק את המרב מהתמחות מרחוק ולחוות חוויה מוצלחת.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *