ההבדל בין קורות חיים לבין קורות חיים

Posted on

ההבדל בין קורות חיים לבין קורות חיים


מה ההבדל בין קורות חיים קורות חיים? ההבדלים העיקריים בין קורות חיים קורות חיים (CV) הם אורך, מה כלול, ומה כל משמש. בעוד שניהם משמשים ביישומי עבודה, קורות חיים קורות חיים הם לא תמיד להחלפה.

רוב קורות החיים בארצות הברית הם מבוסס מיומנות : הם מסמכי שיווק אישיים נועדו כדי להפגין את הכישורים של המועמד, הישגים בולטים, וניסיון בעבודה על היתרון הגדול.

ארה”ב קו”ח, הגישה למשרות באקדמיה, מחקר מדעי, ובתחומים רפואיים, הם אישורים מבוססים , מתן רשימה מקיפה (ולעתים קרובות ממושכת) של חינוך של אחד, אישורים, ניסיון במחקר, וקשרי חברויות מקצועיים.

מהו קורות חיים?

קורות חיים  (CV) מספקים סיכום של הניסיון והכישורים שלך. בדרך כלל, קו”ח למועמדים ברמת הכניסה, ארוכים יותר קורות חיים – לפחות שניים או שלושה עמודים. קו”ח למועמדים מהדרג הבינוני אשר צבר פרסומים רבים נוטים לרוץ הרבה יותר זמן.

הערה: קו”ח לכלול מידע מקיף על הרקע האקדמי שלך, כוללים ניסיון בהוראה, מעלות, מחקר, פרסים, פרסומים, מצגות, והישגים אחרים.

קו”ח הם ובכך ממושכים יותר קורות חיים, וכוללת יותר מידע, במיוחד פרטים הקשורים רקע האקדמי ומחקר של אחד.

מהו סיכום CV?

סיכום קורות חיים  הוא גרסה אחת ל-בן שני עמודים, מרוכזת של קורות חיים מלאים. סיכום CV הוא דרך מהירה ותמציתי להעביר המיומנויות והכישורים של האדם. לפעמים ארגונים גדולים בתחילה יבקשו סיכום CV עמוד אחד כשהם מצפים מאגר גדול של מועמדים.

מה לכלול בתכנית הלימודים שלך Vitae

קורות החיים שלך צריכים לכלול את שמך, פרטים ליצירת קשר, השכלה, כישורים, ניסיון.

בנוסף היסודות, קורות חיים כוללים ניסיון במחקר ובהוראה, פרסומים, מענקים ומלגות, אגודות מקצועיות ורישיונות, פרסים, ומידע נוסף רלוונטיים לתפקיד אתה מתראיין.

טיפ: התחל על ידי יצירת רשימה של כל פרטי הרקע שלך, ולאחר מכן לארגן את זה לקטגוריות.

מהו קורות חיים?

לחדש  מספק סיכום החינוך שלך, היסטורית עבודה, אישורים, ואת ההישגים וכישורים אחרים. ישנם גם קטעים אופציונליים, כולל מטרה לחדש והצהרת סיכום קריירה.

הערה : קורות חיים הם המסמך הנפוץ ביותר מבוקשים של מועמדים ביישומי עבודה.

קורות חיים צריכים להיות תמציתיים ככל האפשר. בדרך כלל, קורות חיים הם אחד דף ארוך, אם כי לפעמים זה יכול להיות ארוך כמו שני עמודים.

טיפ : חידוש קרובות כולל רשימות עם תבליטים כדי לשמור מידע תמציתי.

קורות חיים באים כמה סוגים, כולל כרונולוגי, פונקציונלי, ותבניות שילוב. בחר בפורמט המתאים ביותר לסוג העבודה אתה מתראיין.

קורות חיים קורות חיים טיפים כתיבה

בין אם אתם כותבים קורות חיים או קורות חיים, ישנם כמה כללים מועילים כדאי לעקוב.

התאם את קורות החיים או CV שלך לתפקיד.  זהו חשוב ביותר בעת כתיבת קורות חיים, אבל זה חל על CV מדי. ודא שאתה להדגיש בחינוך שלך, ניסיון תעסוקתי, כישורים כפי שהם מתייחסים לענף מסוים או עבודה.

In a CV, למשל, אם אתם פונים לקבלת עבודה בחינוך, אולי כדאי לך לשים ניסיון בהוראה שלך בחלק העליון של קורות החיים שלך. קורות חיים, אתה יכול לכלול רק את חווית העבודה המתייחסת ישירות את העבודה אתה מגיש מועמדות. אתה יכול גם לכלול מילות מפתח מתוך תיאור התפקיד בקורות החיים או CV שלך. זה יציג את המעסיק כי אתה מתאים אידיאלי לתפקיד.

השתמש בתבנית.  אולי כדאי להשתמש בתבנית לבנות קורות חיים או קורות חיים. זה ייתן את מסמך ארגון מסודר, אשר יסייע המעסיק לראות במהירות כישוריו וניסיונו שלך.

להגיה ולערוך.  לא משנה אם אתה משתמש CV או לחדש, אתה צריך לערוך את המסמך ביסודיות. ודא שאין כתיב או שגיאות דקדוקיות.

ודא הפורמט שלך הוא אחיד – למשל, אם אתה משתמש נקודות כדור תיאור תפקיד אחד, השתמש בנקודות בכל תיאורי העבודה שלך.

איך לכתוב קורות חיים מוצלחים

  • בחר את הפורמט הנכון עבור הצרכים שלך. בתעשייה, הניסיון, ואת התפקיד רצוי יודיע בחירתך בפורמט קורות חיים – למשל כרונולוגי, פונקציונלי, או שילוב.
  • כתוב לשני רובוטים ובני אדם. קורות החיים שלך צריך לעבור את מערכת המעקב המבקש לתפוס את תשומת הלב של האדם בצד השני.

איך לכתוב קורות חיים מוצלחים

  • דעו מה לכלול וכיצד להגדיר את המידע שלו.
  • בחר בפורמט מתאים. הקפד לבחור פורמט קורות חיים שמתאים לתפקיד אתה מתראיין. אם אתם פונים לקבלת מלגה, למשל, לא תצטרך לכלול את המידע האישי שעשויים להיכלל קורות חיים בינלאומיים.

בינלאומי קו”ח

בעוד הקו”ח בארה”ב משמשת בעיקר כאשר פונים לקבלה, השכלה אקדמית, מדעי, רפואי, או משרות מחקר או כאשר פונים לקבלת מלגות או מענקים, מועמדים למשרות בינלאומיות ילמדו בקרוב כי הם נדרשים להגיש “קו”ח” כמעט לכל סוג עבודה שהם לבקש.

באירופה, המזרח התיכון, אפריקה, אסיה או, מעסיקים יכולים לצפות לקבל “קורות חיים” (לעתים קרובות עם תצלום מצורף) ולא קורות חיים. עם זאת, בינלאומית “קו”ח” הן למעשה מובנהית מעוצבת הרבה יותר כמו קורות חיים ממה שהם מהווים קורות חיים בארה”ב אקדמיים.

ההבדל העיקרי בין קורות חיים בארה”ב קורות חיים בינלאומיים הוא שמעסיק במדינות אחרות, שלא היו מרותקות חוק אפליה בתעסוקה בארה”ב, דורש הרבה יותר מידע אישי ממה שניתן היה לספק על קורות חיים בארצות הברית או קנדה. פרטים אלה משתנים ממדינה למדינה, אבל יכול לכלול את התאריך של אחד לידה, לאום, מצב משפחתי, ומספר הילדים.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *