דברים שלא לומר או לעשות אם אתה מפוטר

Posted on

דברים שלא לומר או לעשות אם אתה מפוטר

מפטרים יכולים להיות מאוד טראומטי אפילו אם אתה מצפה אותו למרות שזה עלול להיות קשה, לנסות לזכור שלא לומר או לעשות דברים מסוימים אם אתה מפוטר. המשיכו לקרוא כדי לקבל עזרה כדי לעבור תקופה קשה זו בקריירה שלך.

ויצא לחופשי ממשימה יכול ליצור מספר של רגשות שליליים כולל הלם, כעס, עצב, דאגה, וחושש לגבי העתיד. פעולות שאתה יכול לקחת במהלך הלחץ מפיטורין יכול להיות פריחה להיות השלכות שליליות אם אתה לא נזהר מאוד לגבי מה שאתה אומר ועושה. זה נכון במיוחד אם מפטרים לא אשמתך.

גם אם היית משתחרר מפני שאתה לא היה העובד המושלם, זה עדיין כואב. אתה לא יכול אפילו להיות נתון סיבה מדוע אתה נורית, ואתה לא יכול להינתן כל הודעה. אולי יש סיכוי להיות מסוגל להציל את העבודה שלך ואת לערער הסיום שלך, אבל זה עשוי להיות עדיף פשוט להמשיך הלאה.

למרות שזה כואב להיות מפוטר, יש כמה דברים שאתה לא צריך לעשות, או שאתה יכול לעשות את המצב גרוע. ההצעות הבאות תסייענה לכם להפיק את המיטב ממצב רע על ידי הימנעות מטעויות נפוצות פיטרו עובדים לעשות.

10 דברים שלא לומר או לעשות אם אתה מפוטר

  1. אין להסתער ומחוצה להן מבלי לקחת את הזמן כדי להציל את כל המסמכים שאתה צריך מהמחשב העבודה שלך. כדאי שמדי לשמור מסמכים של עניין אישי או מקצועי ממחשב העבודה שלך כי אתה אף פעם לא יודע מתי צפוי לאבד את מקום העבודה שלך. ישנם מעסיקים ילוו נסתיים צוות מאתר העבודה בנקודת הירי, ואתה צריך לוודא שאתה לא משאיר שום מידע חשוב מאחורי.
  2. אין להתחיל לדון בנושאי פיטורים לפני הלקיחה קצת זמן כדי לעבד הירי שלך, אם אפשר. זמן באמת לרפא, ואתה תהיה רגוע אם אתה יכול לחכות, אז לשאול אם אתה יכול לענות בתוך יום או יומיים עד כי השיחה. בינתיים, מדיניות חברת מחקר ושיטות עבודה, כך שאתה מוכן לנהל משא ומתן על חבילת פיצויים סבירה אם אתה הולך תוצע אחד. בחלק מהמקרים, החברה עשויה להציע את חבילת פיצויים בתהליך סיום.
  3. אל תסרב לעזור עם המעבר אם כמה זמן יהיה לחלוף לפני מועד הסיום שלך. באמצעות הקלה מעבר חלק, אתה תיזכר כעובד טוב יותר ועשוי להועיל על ידי קבלת המלצות והפניות חיוביות. להיות נחמד, גם כשאתה במצב רע, יעזור לך בטווח הארוך.
  4. ישנם מעסיקים ייתן לך את האפשרות להתפטר במקום להיות הופסק. ישנם יתרונות וחסרונות התפטרות ב במקום לפטר, אך עליך לבדוק את ההבדל בין מפטרים ופיטרה לפני שאתה מסכים. בדוק עם לשכת תעסוקת המדינה המקומית שלך כדי לחקור את ההשפעה על דמי אבטלה לפני השלמת החלטה.
  5. אל תפחדו לבקש המלצה כחלק מהסכם ההפרדה שלך , או לפחות להבהיר איך המעסיק שלך שיטפל בשאילתות על כהונתך. אם יש לך קולגות תומכים, ולשאול אם הם יכולים לספק המלצה חיובית בזמן שאתה עדיין בקשר הדוק.
  6. אין באימפולסיביות מזלזל המפקח או אשמה שלך עמיתים לעבודה או כפוף עבור בעיות הביצועים שלך. זהו אחד קשה אם אתה חושב שהם עזרו לעלות לך את העבודה שלך, אבל מעסיקים עתידיים יערכו בדיקות רקע יסודיות ומבקשים קלט מעמיתים לשעבר בכל רמות. כל אויבים שבצעתם עם ההערות היוצאות שלך יהיו סבירים יותר מידע ניזק נתח. הופעות פרידה ניתן שנמשכות ועלולות להשפיע צוות להציג אותך כאדם שלילי.
  7. אל תחמיצו את ההזדמנות כדי לבקש בסיס החלטת המעסיק שלך. אם הליך הוגן על פי מדיניות החברה טרם אחריו, ייתכן שתוכל לעתור משאבי אנוש לקנות קצת זמן נוסף כדי לשפר את ליקויים שעלולים להיות לך. ייתכן גם לקבל קצת הגנה באמצעות חוזה אישי, הסכם איחוד או חוק נגד אפליה. התייעץ עם עורך דין עבודה לפני השלמת ההפרדה שלך אם אתה חושב שאולי יש לך מקרה.
  8. אין לסיים ההפרדה שלך מבלי לחקור מקומות עבודה אחרים עם המעסיק הנוכחי שלך אם אתה נהנית לעבוד שם . אפשרויות עשויות להתקיים לתפקידים אחרים אם הממונים שלך רואים אותך כעובד עם גישה חיובית ועל מוסר עבודה גבוה. ייתכן שהמעסיק שלך רואה אותך לעבודות אחרות כי הם בכושר טוב יותר עבור כישוריך אם הם לומדים שיפתחו את מתכוננת תפקידים אחרים.
  9. אין לשדר הירי שלך ברשת קשרים וחברים מייד. לפני שאתם לספר לעולם אבדתם את העבודה שלך, לקחת את הזמן כדי לחשוב על המסר שלך ואיך אתה רוצה להיתפס על ידי קולגות ואנשי קשר מקצועי אחר. מסגרת הסיפור שלך סביב נושא כמו העבודה לא להיות בכושר המתאים לך. אבל לא להיות יותר מדי ביקורתי של המעסיק שלך או החברה בכלל. שמור אוורור של רגשות שלך עבור קבוצה מצומצמת של חברים ובני משפחה מהימנים.
  10. והכי חשוב, לא לאבד אמונה בעצמך. ירי יכול להיות ומייאש אבל לזכור שזה החלטת המעסיק יחיד, ויהיה אחרות, אפשרויות מתאימות יותר בשבילך. קח את הזמן כדי להתארגן מחדש ולמצוא עבודה כי הוא בכושר טוב יותר עבורך ועבור האינטרסים שלך. יתכן כי זו לא הייתה עבודה מתאימה לך דחיפה כדי למצוא אחד חדש הוא בדיוק מה שאתה צריך להתקדם בקריירה שלך.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *