אתה יכול להתפרנס בתור עצמאי?

Posted on

אתה יכול להתפרנס בתור עצמאי?

יותר מאחד מכל שלושה עובדי אמריקאי freelanced בשנה שעברה, על פי “השנתי החמישי Freelancing באמריקה ” המחקר מן אודסק ועצמאי איחוד. אבל זה לא אומר שכל עצמאי – 56.7 מיליון בארה”ב, כך עולה מנתונים אלה – עבד עבור עצמם במשרה מלאה.

אם אתה רוצה לעשות עצמאי העבודה “האמיתית” שלך, אתה כנראה נתת קצת מחשבה האם אתה יכול לגרום לזה לעבוד כלכלית. האם אתה יכול לעשות מספיק כסף עצמאי – או שאתה שעדיף שנישאר עובד?

כדי להחליט אם לעשות את הקפיצה, לשאול את עצמך את השאלות הבאות ראשון.

האם יש שוק עבור שירותיך?

לכולנו יש חברים שכבר יצאו בצד מזרז רק כדי לגלות כי התחביב שלהם לא נועד בהכרח להיות קריירה. לעתים קרובות, הסיבה לכך היא פשוט אין שוק התשוקה שלהם; או משום שהשוק oversaturated עד לנקודה שבה אי אפשר להתפרנס.

אם אתה הולך עצמאי במשרה מלאה, אתה כמובן רוצה להבין אם יש דרישה לשירותים שלך לפני שאתה לעזוב את עבודת היום שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להשיג את הרגליים רטובות בזמן שאתה עדיין עובד במשרה מלאה (או בעוד יש לך עבודה במשרה חלקית או זרמי הכנסות אחרים כדי לקיים אותך).

טיפ : Freelancing בזמן שאתה עובד הוא גם מועיל בניית קרן חירום – משהו שכל עצמאי צריך.

מה המשמעות של המצב הכלכלי שלך נראה?

באופן אידיאלי, אתה הולך לתוך הקריירה החדשה שלך עם כמה חיסכון כדי הגאות לך ושוב עד שאתה מתחיל מרוויח (ועד ללקוחות להתחיל לשלם לך, אשר יכול לקחת קצת זמן). אבל מעבר לכך, חשוב שיהיה לך רעיון טוב של התקציב החודשי שלך לפני שאתה מתחיל.

מה אתה מסתכל מבחינת עלויות הפעלה כדי לקבל העסק העצמאי שלך מעל הקרקע? מהן הוצאות המחיה שלך עכשיו? האם יש הוצאות אתה יכול לקצץ כדי לחסוך בזמן שאתה בונה את העסק שלך?

האם עצמאי משלם מספיק?

נניח שאתה הולך לתוך עצמאי מעבודה במשרה מלאה בתחום זהה. ההגדרה של הקצב שלך צריך להיות קל, נכון? אם אתם לשעה, זה רק התעריף לשעה שלך. אם אתה שכיר, פשוט לקחת המשכורת השבועית או דו שבועית שלך ולחלק אותו על ידי השעות עבדו.

ובכן, לא בדיוק. אם אתה מגיע בסביבה שבה המעסיק שלך שלם עבור דברים כמו ביטוח בריאות, הטבות פרישה, זמן חולה, וכן הלאה, אתה גם צריך לחשב את השווי המשוער של תרומות אלה. מעסיקים מסוימים מציעים דוחות הפיצוי הכולל על בסיס שנתי הכוללים את שווי ההטבות הללו. אם תיכשל בכך, ייתכן שתוכל להבין מספר משוער מן תלוש המשכורת שלך.

כמו כן כדאי לקחת בחשבון מס חשבון עצמית תעסוקה, אשר מכסה את התרומות לביטוח לאומי ולביטוח בריאות שאחרת ששילם מעביד.

עם זאת, גם אחרי שאתה כבר הבנת את כל זה החוצה, אתה עדיין לא יודע בהכרח כמה אתה יכול להרוויח מן עצמאי. למה? בגלל השיעור שלך אינו מבוסס על היסטורית המשכורת שלך או ההערכה של מעסיק של כישוריך. הוא מבוסס על מה בשוק תישא. תלוי מה אתה עושה, שעשוי להיות משמעותי יותר (או בעצב, פחות) ממה שהיית עושה לפני.

טיפ : כדי לקבל מושג על מה אתה צריך להיות טעינה, לשים מדיה חברתית לעבוד בשבילך.

חפש ברשת קבוצות המיועדות לתעשיית הפוקוס שלך. רוב יכללו כמה דיונים כנים לגבי מחירים, וחלקם אף יספק גיליון שיעור עם טווחים.

האם אתה מאורגן (או מוכן להתארגן)?

אחת הטעויות הגדולות פרילנסרים חדש לעשות הוא לא בעל מערכת. כאשר אתה עובד על עצמך, אתה אחראי למעקב אחרי העבודה שעשית, החיוב על המאמצים שלך, ולשלם מסים על הרווחים שלך. אם אתה לא מוכן להתמודד עם אלה היבטים פחות מ-זוהר של עצמאי, אתה יכול להיות יותר טוב דבק עם העבודה במשרה מלאה שלך.

אם אתה מישהו שלא בנוח עם מתמטיקה, אל תתנו את הרעיון של חיוב / איסוף / משלמים להפחיד אותך משם. יש המון חבילות מימון אישי חינם בחוץ כדי לעזור לך להישאר בחלק העליון של דברים. בנוסף, אתה עשוי לגלות שזה סיפוק אדיר לעקוב אחר הכסף שביצעת רודף החלומות שלך.

רק לוודא שאתה לשמור מסים בראש. פרילאנסרים ועובדים בחוזה שני חייבים לשלם המסים שלהם רבעונים, במקום אחת לשנה, והם גם אחראי המס עצמית תעסוקה. תוכנית על תקצוב 25% עד 30% מהרווחים שלך למס.

אתה יכול לנהל את הזמן שלך?

עבור אנשים מסוימים, עצמאי במשרה מלאה הוא לא אופציה ריאלית. הם זקוקים לשגרה של לוח זמני משרד כדי להיות פרודוקטיבי. אם אתה יכול בנוחות לישון עד הצהריים ואינם טובים עמידה בלוח זמנים, להיות עצמאי עלול לא להיות נתיב הקריירה בשבילך. חשוב להבין את מה שאתה צריך כדי להצליח.

אין שום בושה בכך שאנחנו זקוקים למשמעת של יחסי עובד-מעביד. יש אנשים שאוהבים את לוחות הזמנים שלהם מתוכננים לצאת. אחרים נהנים לראות והעמיתים שלהם מדי יום, או למצוא מנטורים יקרים הבוסים שלהם, או סתם רוצים לצאת מהבית אל בגדים מבוגרים. כל אלה הם סיבות מצוינות לעבוד עבור מישהו אחר.

אם, לעומת זאת, אתה מעדיף לעבוד גם באופן עצמאי כאשר יש לך עבודה במשרה מלאה ואתה מתנע שלא צריך הרבה פיקוח, עצמאי עשוי להיות הפתרון המושלם עבורך.

אתה יכול להיות גמיש?

עצמאי משתנה כל הזמן. המחירים עולים ויורדים, לקוחות מופיעים ונעלמים, מגמות בתעשייה להשתלט ואז לדהות. שינוי הוא היבט מרתק של עצמאי. אתה אף פעם לא אהיה משועמם. אבל זה גם יכול להיות מפחיד, אפילו אם אתה מישהו מתגלגל בדרך כלל עם האגרופים.

פרילנסרים המצליחים ביותר הם לא רק חרוץ ויצירתי. הם גם גמישים וגמישים. אם אתה יכול להתאים, אתה יכול לשרוד ואף לשגשג קריירה מאתגרת זו.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *