איך Soft Skills לעזור לשפר את הקריירה שלך

Posted on

איך Soft Skills לעזור לשפר את הקריירה שלך

רוב העיסוקים דורשים כי אלה שעובדים בו יש יכולות מסוימות המאפשרות להם לבצע את עבודתם. לדוגמא, צלמים חייבים להבין כיצד הגדרות מצלמה שונות ותאורה להשפיע על התמונות שהם לוקחים, מורים חייבים להיות מסוגלים להשתמש בטכניקות מסוימות כדי ללמד מתמטיקה וקריאה, ומתכנתי מחשבים צריכים לדעת איך להשתמש בשפות תכנות. יכולות אלה ידועים כמו מיומנויות קשות או טכניות וללמוד אותם אחד בדרך כלל צירוף כלשהו של תכנית החינוכית שבה הוא או היא מקבלת הוראה בכיתה ולעתים קרובות הכשרה מעשית גם כן.

כדי לעבוד בכל עיסוק אתה גם צריך מה שמכונה מיומנויות רכות כמו.

מהן מיומנויות רכות?

מיומנויות רכות הן תכונות אופי האישיות או איכויות לכל אחד מאתנו יש. הם לפצות מי אנחנו, מקיף העמדות שלנו בדרך כלל, ההרגלים וכיצד אנו מתקשרים עם אנשים אחרים. הם הרבה פחות מוחשיים יותר מיומנויות קשות או טכניות, ובניגוד להם, אתם לא לומדים מיומנויות רכות ידי להירשם בתכנית אימונים. ניתן, עם זאת, לרכוש אותם דרך חוויות חינוכיות, בעבודה ובחיים אבל זה ייקח מאמץ מצידך. נניח, למשל, אתה נורא בניהול הזמן שלך אבל מוצא את עצמך משתתף בשיעורים שדורשים ממך להשלים פרויקטים רבים.

אם אתה רוצה להצליח אתה תצטרך לשפר מיומנויות ניהול הזמן שלך כדי לעמוד בלוחות הזמנים שלכם. אתה יכול ללמוד כיצד לנהל טוב יותר את הזמן שלך על ידי המבקשים ייעוץ ממרצים לספסל לימודים או קריאת מאמרים מועילים. הנה כמה סוגים של מיומנויות רכות.

 • : תקשורת מילולית יש אנשים עם מיומנויות תקשורת מילוליות טובות היכולת להעביר מידע לאחרים על ידי דיבור.
 • כישורים בין-אישיים: בעל יחסי אנוש טובים הדבר היא כי יש לא רק את היכולת לתקשר עם אחרים אבל הוא מוכן להקשיב לאנשים בלי לשפוט אותם, חולקים רעיונות כר הדשא כאשר עמיתים לעבודה זקוקים לעזרה.
 • כתיבה : מיומנויות כתיבה טובות לאפשר לך להתייחס למידע באמצעות המילה הכתובה.
 • פתרון בעיות וחשיבה ביקורתית: של פתרון בעיות היא היכולת לזהות בעיה, ואז לבוא עם פתרונות אפשריים. מיומנויות חשיבה ביקורתית מאפשרים לך להעריך כל פתרון אפשרי, באמצעות ההיגיון וההיגיון, כדי לקבוע איזה מהם הוא הסיכוי הטוב ביותר להצליח.
 • הקשבה פעילה: טוב המאזינים להתאמץ כדי להבין מה אחרים אומרים, קוטע את דבריו רק כאשר מתאים לשאול שאלות שיעזרו להבהיר את המידע המשותף.
 • למידה פעילה: לומד פעיל מוכנים ומסוגלים לרכוש ידע ולאחר מכן להחיל אותו על מקום עבודתם.
 • ארגוני: אלה שיש להם כישורי ארגון חזקים יודעים איך לנקוט בגישה שיטתית לכל משימה.
 • ניהול זמן: מי הם טובים בניהול זמנם יודע איך לתזמן משימות שלהם כדי להשלים פרויקטים על פי מועדים. הם טובים עדיפים עבודתם.
 • שחקן קבוצה: מי הם אנשי צוות נמצאים שיתופית ויכול להיות מנהיגים או משתתפים, כפי שמתחייב מהמצב בהישג יד. הם מוכנים לחלוק את האחריות עם חברי צוות אחרים, בין אם זה אומר לקחת קרדיט על הצלחות או אחריות על כישלונות.
 • מקצועיות: מאפיין זה קשה להגדיר, אבל זה מאוד ברור מתי מישהו חסר אותו. זה כנראה תכונה אחת שכל מעסיק רצונות, ולא משנה מה אתה עושה או איפה אתה עובד. מקצועיות כוללת דברים רבים כולל להופיע על הזמן, להיות מנומס, להיות בדרך נעימה ומועילה, להלביש כראוי ולקיחת אחריות על מעשיך.
 • הבנת הנקרא: אנשים עם מיומנויות הבנת הנקרא חזק מתקשים בהבנת התוכן של חומרים כתובים.
 • גמישות ויכולת הסתגלות: אנשים גמישים להתאמה מגיבה היטב לשינויי העבודות וסביבות עבודה שלהם. יש להם חיובי יכול לעשות-יחס על כל דבר מקבל נזרק דרכם.

למה אתה צריך מיומנויות רכות?

כל אחד כיבוש אתה יכול לחשוב על דרישות שיש לך תכונות אופי ספציפיות, בין אם אתה רופא צריך להיות Communicator מעולה כדי להעביר מידע למטופליה, שוער אשר חייב להיות יחסי אנוש טובים, כך שהוא יכול לקבל יחד עם העמיתים לעבודה שלו או שחקן אשר חייב להיות עקבי למרות מול דחייה שוב ושוב. דבר חשוב לציין הוא כי מיומנויות רכות הניתנות להעברה בין עיסוקים. אמנם ייתכן שיהיה לחזור לבית הספר כדי ללמוד כישורים טכניים חדשים אם תשנה את הקריירה, אתה תמיד יכול לקחת מיומנויות רכות שלך איתך מאז שהם מוערכים במגוון תחומים.

בנוסף מה נדרש על ידי הכיבוש שלך, מעסיק גם מצפה לך תכונות אופי מסוימות. רק תסתכל על כל הודעת תפקיד ואתה תראה רשימת מכולת של כישורים שכוללים לא רק את הכישורים הטכניים שאתה צריך לעשות את העבודה אבל איכויות כמו “כישורי תקשורת מעולים,” “מיומנות ארגונית חזקה”, “שחקן נבחר,” ו ” יכולת האזנה חזקה” רשומה גם שם. גם אם יש לך את הכישורים הטכניים הנדרשים עבור עבודה אם אתה לא יכול להוכיח שיש לך את התכונות שציינו כנראה לא תקבל את העבודה.

ודאו הישגי רשימות קורות החיים שלך המדגימים את המיומנויות רכות הרצויות וכי אתה גם למצוא דרכים לדון בם במהלך ראיון העבודה שלך.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *