איך למצוא את ההתמחות תקין עם תכנון אסטרטגי

Posted on

איך למצוא את ההתמחות תקין עם תכנון אסטרטגי

התחלת התמחות בתשלום במהלך הקיץ הוא החלום של סטודנטים רבים, אבל זה לא חייב להיות רק משאלת לב אם אתה לוקח את הגישה הנכונה, לעסוק בכמה רשתות, ולהתחיל את החיפוש מוקדם.

בנוסף התמחויות שלמו, מומלץ לחפש דרכים כדי לממן ההתמחות שלך (בדוק משרד שירותי הקריירה של המכללה שלך, ארגונים שונים, וקרנות). כמה תלמידים מסוגלים לעשות סטאז שלא שולם בתחום העניין שלהם על ידי השלמת ההתמחות שלהם עם עבודה במשרה חלקית.

הגדרת התמחות טובה

התמחויות טובות, מוצלחות בדרך כלל מציעות הטבות כגון הבא:

 1. מלמד את הידע ואת המיומנויות הבסיסיות הדרושות לצורך קבלת שכר עבור עבודה במשרה מלאה (או בחברה שבה אתה כמתמחה או על ידי אחד המתחרים שלו)
 2. מספק חוויות חיוביות תשפרנה את קורות החיים שלך
 3. עוזר לך לפתח קשרי רשתות מקצועיים שיכול לסייע לך בחיפוש העבודה שלך בעתיד

דבר עם יועצים אקדמיים, יועצי קריירת הספר, ופרופסורים כדי לגלות אילו חברות בתעשיית היעד שלך להציע התמחויות כדאיות שבו תקבל חוויה אמיתית, ערך מוסף.

וסיקור עבור התמחות

חלק ההתמחויות הטובות ביותר שנחת כתוצאה וסיקור. משמעות דבר היא זיהוי חברות או ארגונים שאתה רוצה לעבוד עבור ויצירת קשר עם אותם ישירות אשר יכול לגרום לכך שחלק מן ההתמחויות הטובות ביותר בסביבה במשך מספר הסיבות:

 • על ידי זיהוי חברות שאינן למעשה לפרסם וההתמחות שלהם, תוכלו להימנע מתחרות עם אלפי מועמדים אחרים שגם מצאה את ההתמחות הרישום באינטרנט.
 • בעת יצירת קשר עם חברה ישירות, לעתים קרובות אתה תקבל הזדמנות לעזור ליצור את סוג החוויה שאתה מחפש ועשוי יורשו לקבל קצת קלט לתוך מה ההתמחות כוללת.

עבור סטודנטי מערים ועיירות קטנים יותר, וסיקור הוא לעתים קרובות הדרך היחידה למצוא התמחות פוטנציאל. חשוב לעקוב אחרי כמה אסטרטגיות פשוטות כדי להגדיל את הסיכויים שלך הנחית את ההתמחויות של החלומות שלך. כמובן, בתחום הקריירה או התעשייה אתה רודף תקבע במידה רבה אם התמחות בתשלום זמינה.

אפילו עם וסיקור, אין כל ערובה לכך שתלמידים יוכלו לנחות התמחות בתשלום. מעסיקים חלו עלייה משמעותית במספר התלמידים המבקשים התמחויות. חלק מעלייה זו היא בשל העובדה כי יותר סטודנטים מבינים כי מעסיקים מחפשים סטודנטים בעלי ניסיון רלוונטי נדרש לשכור על משרות במשרה מלאה בעתיד.

סיבה נוספת מספר הקשישים (ופוסט-בוגרים) מעוניין גם למצוא סטאז היא שהם כרגע לא ניתן למצוא עבודה בתחום העניין שלהם.

במחקר 2018 כי נתח את קורות החיים של ארבעה מיליון בוגרי אונ’, התוצאות הראו כי מעל 40 אחוזים של בוגרים חדשים בצעו עבודות ברמה בסיסית שלא דורשות תואר אקדמי, ואחד מכל חמישה תלמידים עדיין עבד אי תואר מחייב עבודות 10 שנתי later.Employers הפכה תובענית יותר ויותר, והם מצפים בוגרי מכללות לעלות על סיפון עם כישורים ספציפיים וניסיון כי המועמדים רכשו במהלך התמחות או באמצעים אחרים.

התמחות תוכניות בתשלום

על פי האיגוד הלאומי של מכללות מעסיקות (NACE) של 2019 התמחות & Co-op דווח, השכר הממוצע לשעה עבור סטאז’ר הוא 19.05 $ ב -2019 חברות רבות לשכור מתמחה כדרך מקדים אותם כדי לראות אם הם יתאימו כמו עובדים במשרה מלאה, וכ 56 אחוזי המתמחים הוסבו שוכר במשרה מלאה. החדשות הטובות עבור מעסיקים הן כי מעל 70 אחוזים של מתמחים אשר נשכרו על כעובדים במשרה מלאה היו עדיין בחברה שנה אחת מאוחר יותר.

אם אתה לוקח את ענייני התמחות בתשלום או ללא תשלום למעסיקים פוטנציאליים. על פי מחקר NACE 2019, 66.4 אחוז 2019 הבוגרים שעבדו התמחויות שלמו קבל לפחות הצעת עבודה אחת. זאת בניגוד רק 43.7 אחוזים מתמחה שלא שולם קבלה לפחות הצעת עבודה אחת.

אם אתה מחפש התמחות שמשלמת טוב, תהיה לך המזל הכי הטוב עם חברות בתעשיית הטכנולוגיה. הסקר השנתי של Glassdoor.com של התמחויות משלמים הגבוהות ביותר מראה כי בשנת 2019, פייסבוק הוא משלם מתמחה השכר הגבוה ביותר ב 8000 $ לחודש, ו- Amazon השני ב 7725 $. חברות אחרות גבוהות ברשימה כוללות גוגל, מיקרוסופט, בלומברג, קפיטל וואן, ואפל.

אתה יכול גם לשלם אגרה כדי להשתתף בתכנית התמחות הכולל אימון לראיון קורות חיים, שמה מובטחת, ומבחר של מקומות מקומיים או בינלאומיים. חלק מתוכניות ההתמחות הללו מציעים גם משכורות מצוינות, אם כי הדמים מראש לעתים קרובות יקרים הנדרש על מנת להשתתף בתכנית.

באופן כללי, כדאי להיזהר תוכניות עם עמלות, אבל עבור התלמיד התקין שיכול להרשות לעצמם לשלם אגרה עבור תקופת ההתמחות שלהם, הזדמנויות מצוינות כמה להתקיים בתעשיות ספציפיות ושדות קריירה, ואתה יכול למצוא אותם דרך חברות שמתאימות לך עם הזדמנויות התמחות על פי מאפיינים מסוימים.

הדמים שאתה משלם נחשבים מעין הלימוד, ואת התכנית דומה סמסטר-בחו”ל סוג של תכנית. בחר את העיר ואת הענף בו אתה רוצה להיות ההתמחות שלך, ואת מיקום הערבויות לחברת התמחות איכותית.

הערה:

 1. המכון לחקר החינוך של תלמידים הבינלאומי ( IES בחו”ל ) מסביב כבר מעל 60 שנים, להביא קבוצה של סטודנטים הראשון שלה ללמוד בחו”ל בווינה, אוסטריה בשנת 1950. כיום, החברה מציעה התמחות בחו”ל עבור מיקום הקיץ במשרה מלאה, התמחויות סמסטר במשרה מלאה, או תוכניות במשרה חלקית. בעוד התמחויות אלה באים עם מיקום מובטח בתעשיית העניין שלך, הם לא בתשלום. תוכניות מסוימות עשויות להיות זכאיות לסיוע כספי או מלגות לכיסוי עלויות דמי תכנית, לינה ומזון.
 2. חלום קריירה נוסד בפברואר 2000 כדי לסייע לתלמידים לשפר את חוויית הלימודים שלהם על ידי מתן התמחויות תחרותיות בשתי רמות מכללה בתיכון. החברה פועלת ב -11 ערים ברחבי העולם, עובדת עם כ 5000 מעסיקים שונים, וכהנה יותר מ -17,000 סטודנטים המעוניינים לפתח שאיפות הקריירה שלהם.
 3. חברה נוספת דומה היא מרכז וושינגטון על התמחויות , אשר הוא ארגון עצמאי, ללא כוונת רווח המספק התמחות וסמינרים עוטפות סטודנטים ברמה ואנשי מקצוע צעיר. החברה פועלת בארה”ב ויש לה משרדים ב -25 מדינות אחרות. זה עוזר לתלמידים למצוא התמחות במגזרים ציבוריים, פרטיים ללא כוונת רווח, במגוון רחב של תחומים ובהם משפטים, רפואה, עיתונות, העסקים והפוליטיקה, בין היתר.

עצות שימושיות עבור סטודנטים

סטטיסטיקה יש אומרת כי עד 80 אחוזים של הזדמנויות עבודה, כולל התמחות, הם אף פעם לא מפרסמים, ובמקום, מתמלא באמצעות רשתות והפניות אישיות. זה משתלם לדבר עם אף אחד וכל מי שאולי יש איזשהו קשר לתעשייה או התמחות היעד שלך. ניתן גם לנקוט בצעדים נוספים כדי לחשוף מוביל התמחויות פוטנציאל:

 1. רשת עם המשפחה, חברים, מכרים, מעסיקים קודמים, סגל ובוגרי המכללה שלך לחפש אנשים כיום עושים את סוג העבודה שאתה רוצה לעשות. לעולם אינך יודע מי ההורים שלך יודעים עד שאתה שואל, או אם יש לך בעל קשרים שכנים בתעשיית היעד שלך.
 2. חוויות התנדבות ועבודה במשרה חלקית בדרך כלל יכולים להפוך עבודות במשרה מלאה לאחר סיום לימודים.
 3. ארגוני מחקר, כך שתוכל לכלול פרטים אלה לכסות את המכתב או דוא”ל המבוא כפי שאתה להושיט למעסיקים דרך אתרי האינטרנט או כאשר וסיקור על התמחויות באינטרנט.
 4. צור בעבודה היטב, קורות חיים ממוקדים ומכתבי כיסוי המתמקדים הארגון ואת המיקום שאליו אתה מתראיין. זכור כי רק טעות דפוס אחד יכול לשים אותך מחוץ לעניינים.
 5. יש תהליך שיטתי כדי להתחבר הראיונות שלך, ולהגדיר את תאריכים כדי מעקב עם מעסיקים בדוא”ל או בטלפון. אל תשכח את החשיבות של פתקי תודה בתהליך הראיונות. לעתים קרובות תלמידים חשים כי הם להיות מזיקים אבל חברות רבות רואות התנהגות זו כפי אומד סטודנט מוטיבציה כמו גם מי באמת רוצה לבוא לעבוד בחברה המסוימת שלהם.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *