איך לכתוב קורות חיים בדף אחד

Posted on

איך לכתוב קורות חיים בדף אחד

האם קורות החיים שלך להיות יותר מעמוד אחד או כדאי לנסות לדחוס אותו כדי לשמור אותו על דף? אין באמת כן או לא לענות. אורכו של קורות החיים שלך תלוי בסוג של מועמד אתה ואת רמת החוויה.

איך לכתוב קורות חיים עמוד אחד

באופן כללי, רוב המעסיקים רוצים לחדש תמציתי בלי הרבה פרטים מיותרים. הם רק מוציאים שניות לבדוק את זה, ולכן יותר קומפקטי זה, כך קל יותר יהיה המנהל או מגייס עובד לסקור. בנוסף, מעסיקים רבים משתמשים בתוכנה להצגת חומר בקשת עבודה, כך מוודא קורות החיים שלך מתמקדים בעבודה אתה מגיש מועמדות יעזרו לך לקבל שנבחר לראיון.

בחלק ממקרים, קורות חיים ארוכים יותר עלולים להיות בסדר. לדוגמא, מעצבים גרפיים או אמנים חזותיים עשויים להפיק תועלת ביצירת קורות חיים מאוירים, ואנשי אקדמיה, חוקרים, או מנהלים ותיקים עשויה להזדקק יותר מעמוד אחד כדי ללכוד את רוחב היריעה של הניסיון שלהם. אבל, באופן כללי, עדיף לא להעמיס יותר מדי מגייסים עסוקים עם רזומה גורר עוד ועוד.

כמה זמן מעסיק רוצה קורות חיים כדי להיות

להלן הפרטים על מה חברות מעדיפות, מבוסס על סקר קורות חיים מכללת האוכף:

 • קורות חיים של עמוד אחד – 47.7%
 • שני עמודים קורות חיים – 11.4%
 • תלוי ברמה של העמדה – 34.1%
 • אין העדפה – 6.8%

היתרונות של קורות חיים עמוד אחד

במיוחד אם אתה החלמת על חברה גדולה, שמקיים סבירות גבוהה כי קורות החיים שלך יודפסו על מנת להיבדק על ידי מספר אנשים, או לפחות משותף אלקטרוני. בעל רזומה קצר ותמציתי מקל על המנהל המגייס וגם מגדיל את הסיכויים שלך להתבלט.

אלא אם תישאל במפורש להגיש סוג מסוים של קורות חיים, דבק דף פשוט, יחיד היא דרך בטוחה לוודא כי תוכל להוריד – או מודפס החוצה – נבדק על ידי כל מי צריך להסתכל על זה . זה הרבה יותר קל לקרוא קורות חיים של עמוד אחד מאשר לסקור מסמך מרובה עמודים.

מתי להשתמש קורות חיים Multi-עמוד

על פי הסקר הנ”ל, רוב המעסיקים רוצים לחדש עמוד אחד, אלא אם כן את העמדה דורשת ניסיון. אם עבודת רוצה עובד עם ניסיון רב, אתה יכול וצריך לכלול את כל החוויה החלים שלך בקורות החיים שלך (אם כי רוב המעסיקים לא רוצים מועמדים לכלול יותר מ 10-15 שנות ניסיון).

ישנם גם מקצועות מסוימים כי הם חריגים קורות חיים של עמוד אחד. לדוגמא, באקדמיה, ברפואה, ומשרות בינלאומיות, קורות חיים הם בדרך כלל הרבה יותר מעמוד אחד. מעצבים גרפיים או אמנים חזותיים עלולים גם ליצור קורות חיים מאוירים או גרפיים, אשר עשוי יעלו על עמוד אחד. עם זאת, במקצועות אלה הם היוצאים מן הכלל אל הכלל, כי קורות חיים של עמוד אחד הוא הטוב ביותר.

איך חותכים וקוצצים קורות חיים

ודא מה שאתה לכלול בקורות החיים שלך הוא רלוונטי לתפקיד, אל הבחירה במילה שלך. בגלל מעסיקים רבים משתמשים במערכת מעקב מבקש (ATS) להצגת חומר בקשת עבודה, לנסות להשתמש במילות מפתח יישום קורות החיים שלך. זה יגביר את הסיכויים שלך להרוויח אותו בעבר בסיבוב הראשון של ביקורות קורות חיים.

 • יצירה מלאי . אם אתה נאבק כדי תצמצם את קורות החיים שלך בדף אחד, להתחיל על ידי יצירה מלאי של ההישגים שלך ופעילויות עבודה. לרשימת האחריות שלך וההישגים שלך בפירוט רב. מסמך המלאי שלך עלול להקיף כמה שיותר שלושה או ארבעה עמודים. נסו לכלול מגוון רחב של מיומנויות שהובילו להצלחות בכל תפקיד.
 • התאם הכישורים שלך לתפקיד . לנתח כל עבודה שאתה שוקל ולכרוך הדוחות המתאימים ביותר דוק הדרישות כי עמדה מסוימת. חתיכה יחד הדוחות הרלוונטיים ביותר לגרסה קצרה, ממוקדת של קורות החיים שלך.
 • התחל ארוך לקצץ . הטיוטה הראשונה עשויה להיות ארוכה יותר מעמוד אחד. אם כך, לנסות לחסל דוחות המספקים ראיות משמעותיות פחות לגבי איך היית מוסיף ערכו את התפקיד, עד שתגיע עד עמוד אחד. נסה להיות ספציפי ככל האפשר עם הפרטים שאתה ולהיות תמציתי ככל שאתה יכול הכתיבה שלך.
 • השתמש ברשימת תבליטים ולשמור הגדרות התפקיד שלך תמציתיים. דגש על ההישגים שלך, לא האחריות היומית שלך.
 • חותכים את כל שנים נוספות . גם אם אתה מועמד מנוסה, אתה צריך לכלול לא יותר מ 10 או 15 שנות ניסיון בקורות החיים שלך.
 • חתוך את סעיף החינוך . אתה לא צריך לכלול השכלה תיכונית או כיתות לימודי המשך, אלא אם זה משפר את מועמדותך.
 • דלג על האזכור . זה לא הכרחי כדי לומר “אזכור זמין לפי בקשה” בקורות החיים שלך. מקובל לחשוב, כי תוכל לספק הפניות, אם נדרש, כחלק מתהליך היישום העבודה.

ספק באינטרנט מידע נוסף

כמובן, זה תמיד רעיון טוב כדי לקבל מידע נוסף זמין לחיבורים או מנהלים מגייסים שרוצים תמונה רחבה יותר של הרקע ואת הכישורים שלך.

אתה יכול לייעל את קורות החיים שלך על ידי מתן מידע נוסף באינטרנט. כולל קישורים לפרופיל LinkedIn שלך או אתר אישי יאפשר לך לעזוב כי המידע הנחה של קורות החיים שלכם, כדי לחסוך מקום אתה.

כלול הצהרה בתחתית קורות החיים שלך, כגון “המלצות מידע נוספות ודוגמאות תיק זמינות ב www.linkedin.com/in/yourname.” אם יש לך עורר את האינטרס של מגייס עם הרזומה הקצר שלך, ואז היא תהיה מוטיבציה כדי לאסוף מעמיק יותר מידע על הרקע שלך.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *