איך לכתוב מכתב כיסוי – דוגמאות מכתב מלווה וטיפים כתיבה

Posted on

איך לכתוב מכתב כיסוי - דוגמאות מכתב מלווה וטיפים כתיבה

האם אתה צריך לכתוב מכתב כיסוי כדי להגיש מועמדות לעבודה? ברוב המקרים, התשובה היא כן. מכתב הכיסוי שלך עשוי לעשות את ההבדל בין קבלת ראיון עבודה או שיש להתעלם קורות החיים שלך, כך שזה הגיוני טוב להקדיש את הזמן הדרוש ומאמץ בכתיבת מכתבי כיסוי יעילים.

הנה כל המידע שאתם צריכים לכתוב מכתב נלווה יהיה לקבל תשומת לב היישום שלך. טיפים אלו מה יש לכלול במכתב כיסוי, איך לעצב אותו, ודוגמאות של מכתבים נלווים רבים ושונים בכתב מקצועי.

מהו מכתב פתיחה?

לפני שתתחיל כתיבת מכתב מצורף, אתה צריך להכיר את המטרה של המסמך. מכתב כיסוי הוא מסמך שנשלח עם קורות החיים שלך כדי לספק מידע נוסף על הכישורים והניסיון שלך.

המכתב מספק מידע מפורט על למה אתה מוכשר לתפקיד אתה מתראיין. האם לא פשוט לחזור על מה בקורות החיים שלך – ולא, הכולל מידע מפורט על למה אתה משחק חזק לדרישות התפקיד של המעסיק. תחשוב על המכתב הנלווה כמו נפילה במכירות כי תשווק את האישורים שלך ולעזור לך להשיג את הראיון. ככזה, אתה רוצה לוודא מכתב הכיסוי שלך עושה רושם טוב במיוחד על מי בוחנת אותו.

מכתב כיסוי בדרך כלל מלווה כל לחדש שאתם שולחים. מעסיק להשתמש באותיות כיסוי כדרך למסך מועמדים למשרות זמינות כדי לקבוע אילו מועמדים הם רוצים לראיין. אם מעביד דורש מכתב כיסוי, זה יהיה רשום בהצעת העבודה. גם אם החברה אינה מבקשת אחד, מומלץ לכלול בכל מקרה אחד.

זה יראה שיש לך לשים כמה מאמץ נוסף לתוך היישום שלך.

הסוגים השונים של מכתבים נלווים

ישנם שלושה סוגים כלליים של מכתבים נלווים. בחר סוג של מכתב תואמת הסיבה שלך לכתיבה.

  • מכתב הבקשה אשר מגיב משרה פנויה ידועה ( ראה דוגמאות מכתב כיסוי )
  • המכתב והסיקור שחוקר על עמדות אפשריות ( ראה דוגמאות מכתב חקירה )
  • מכתב הרשתות אשר מבקש מידע וסיוע בחיפוש העבודה שלך ( לראות ברשת דוגמאות מכתב )

כאשר אתם פונים לקבלת עבודה כי כבר פורסמה על ידי חברה של השכירה, אתה תהיה באמצעות בסגנון “יישום מכתב”.

מה לכלול המכתב המלווה שלך

מכתב כיסוי צריך להשלים, לא לשכפל, קורות החיים שלך. מטרתה היא לפרש את מוכוונת נתונים, לחדש עובדתי ולהוסיף נופך בקשתך תעסוקה. למידע נוסף על ההבדלים בין קורות חיים ומכתב נלווה לוודא שאתה מתחיל לכתוב מכתב הכיסוי שלך עם הגישה הנכונה.

מכתב כיסוי הוא לעתים קרובות קשר הכתובה המוקדם שלך עם מעסיק פוטנציאלי, יצירת רושם ראשוני קריטי. דבר מה שעשוי להיראות כמו טעות קטנה, כמו טעות דפוס, יכול לקבל את הבקשה מייד דפק את הרשימה. מצד השני, גם אם המכתב המלווה שלך הוא ללא שגיאות כתובות בצורה מושלמת, אם הוא גנרי (ואינה התייחסות החברה, או לכל פרטים בתיאור התפקיד) סביר להניח גם להידחות על ידי שכירה מנהל.

מכתבי כיסוי אפקטיביים להסביר את סיבות התעניינותך הארגון הספציפי ולזהות מיומנויות או החוויות שלך הרלוונטיים ביותר. קובע את הרלוונטיות על ידי קריאת תיאור התפקיד בקפידה, הערכת הכישורים הנדרשים והתאמת כישורים משלך.

תחשוב על מקרים שבהם מיושם מיומנויות אלה, וכיצד אתה תהיה אפקטיבית במצב זמין.

עיין ברשימה של מה לכלול מכתב כיסוי עבור עבודה לפני שתתחיל.

ומה להשאיר כבוי המכתב המלווה שלך

יש כמה דברים שאתה לא צריך לכלול אותיות הכיסוי שאתה כותב. המכתב הוא על הכישורים שלך לתפקיד, לא עלייך באופן אישי. אין צורך לשתף מידע אישי כלשהו על עצמך או המשפחה שלך בו. אם אין לך את כל הכישורים שהמעסיקים מבקשים, לא מזכיר את זה. במקום זאת, להתמקד בכישורים שיש לך שמתאימים. אל תזכיר משכורת אלא אם החברה מבקשת דרישות השכר שלך. אם יש לך שאלות בנוגע לתפקיד, השכר, את לוח הזמנים, או ההטבות, זה לא מתאים לדבר עליהם במכתב.

דבר אחד מאוד חשוב הוא לא לכתוב יותר מדי. שמור מכתבך ממוקד, תמציתי, ועוד כמה פסקאות באורך. חשוב להעביר מידע שיספיק כדי לפתות את המנהל המגייס ליצור איתך קשר לראיון.

אם אתה כותב יותר מדי, זה כנראה לא הולך להיות לקרוא.

התאמה אישית של המכתב המלווה שלך

חשוב מאוד כי המכתב המלווה שלך להיות מותאם לכל תפקיד אתה החלמת. משמעות הדבר היא יותר מסתם שינוי שם החברה בגוף המכתב.

כל מכתב נלווה אותך לכתוב צריך להיות מותאם אישית כדי לכלול:

  • איזה עבודה אתה מגיש מועמדות (כולל את כותרת העבודה פסקה הפתיחה שלך)
  • איך למדת על העבודה (וכן הפניה אם יש לך אחד)
  • למה אתם כשירים לתפקיד (פרט)
  • מה יש לך להציע המעסיק, ולמה אתה רוצה לעבוד בחברה הספציפית הזו (להתאים את היכולות שלך כדי הגדרת התפקיד, ולקרוא על המשימה, הערכים והמטרות של הארגון כדי הזכרת במכתבך)
  • תודה על נשקל לתפקיד

הנחיות כתיבת מכתב מלוות

הנה מתווה של הפריטים שיש לכלול בכל מכתב מצורף. לפני שתתחיל, זה יכול להיות מועיל כדי לסקור כמה דוגמאות מכתב כיסוי, רק אז יש לך ויזואלית של איך הכל משתלב בדף.

דוגמאות מכתב כיסוי אלו, הן בכתב והן הדוא”ל, מיועדים למגוון סוגים שונים של בקשות עבודה ופניות תעסוקה. אל תשכחו לקחת את הזמן כדי להתאים אישית את מכתבך, כך שזו המלצה חזקה של היכולת שלך לעשות את העבודה שלשם אתה החלמת.

הכותרות של
מכתב כיסוי צריך להתחיל עם שלך ואת פרטי הקשר של המעסיק הן (שם, כתובת, מספר טלפון, דוא”ל) ואחריו את התאריך. אם זה מייל ולא מכתב בפועל, כולל את פרטי הקשר שלך בסוף המכתב, לאחר החתימה שלך.

פרטי הקשר שלך צריכים לכלול:
ראשון והאחרון שם
רחוב כתובת
עיר, מיקוד מדינת
טלפון
דוא”ל

דברי ברכה
בגין salutation מכתב הכיסוי שלך עם “Dr./Mr./Ms. שם משפחה.” אם אינך בטוח אם הקשר שלך הוא זכר או נקבה, אתה יכול לכתוב את השם המלא שלהם. אם אינך יודע את שם המעסיק, פשוט לכתוב, “מנהל מגייס יקר.” זה עדיף מאשר גנריות רשמית, “כדי מאן דבעי.”

עיין במידע על איך לבחור את המכתב המצורף התקין ברכה לבחור אחת שמתאים לתפקיד ואת החברה שאתה החלמת.

מבוא
בגין ההקדמה שלך באומרו מה התפקיד אתה מתראיין. הסבר היכן שמעתם על העבודה, במיוחד אם שמעת על זה מאיש קשר הקשורים לחברה. בקצרה להזכיר איך הכישורים והניסיון שלך תואמים את החברה ו / או מיקום; זה ייתן המעסיק תצוגה מקדימה של שאר מכתבך. המטרה שלך במבוא היא להשיג את תשומת הלב של הקורא. כדי להתחיל, לראות דוגמאות של העוסקים במשפטים פתח מכתבים נלווים.

גוף
בפסקה או שתיים, להסביר מדוע אתם מעוניינים בעבודה ולמה אתם עושים מועמד מצוין לתפקיד. תזכיר כישורים ספציפיים המפורטים בהצעת העבודה, ולהסביר כיצד אתה עומד בדרישות אלה. האם לא פשוט לנסח מחדש את קורות החיים שלך, אבל מספק דוגמאות ספציפיות כי להפגין את היכולות שלך.

זכור, מעשי מדברים חזקים יותר ממילות, אז לא רק “לספר” את הקורא כי אתה, למשל, שחקן נבחר מצוין עם מיומנויות תקשורת חזקות תשומת לב מעולה לפרטים. במקום זאת, השתמשו בדוגמאות מוחשיות מניסיון העבודה שלך כדי “להראות” את התכונות האלה בפעולה. להלן מידע נוסף על מה לכלול קטע הגוף של מכתב כיסוי.

הסגירה
בחלק הסגירה של מכתב הסיכום, לנסח מחדש איך היכולות שלך להפוך אותך בכושר חזק עבור החברה ו / או העמדה. אם יש לך מקום (זוכר, בדיוק כמו קורות החיים שלך, לכסות את המכתב שלך צריך להיות לא יותר מעמוד אחד – הנה מידע נוסף על משך זמן מכתב פתיחה צריך להיות) אתה יכול גם לדון מדוע אתה רוצה לעבוד באותה חברה ספציפית.

מדינה שאתה רוצה את ההזדמנות לראיין או לדון הזדמנויות תעסוקה. תסביר מה תעשה כדי מעקב, וכאשר אתה עושה את זה. תודה המעסיק בתמורה שלו / שלה.

חתימה
השתמשה קרובה מחמיא, ולאחר מכן לסיים מכתב הכיסוי שלך עם החתימה שלך, בכתב היד, ואחריו שם המוקלד שלך. אם זה מייל, פשוט לכלול את השם המוקלד שלך, ואחריו את פרטי הקשר שלך, לאחר סגירת המחמיא.

פורמט המכתב הנלווה

מכתב הכיסוי שלך צריך להיות מעוצב כמו מכתב עסקי מקצועי. הגופן צריך להתאים את הגופן השתמשת בקורות החיים שלך, ואת צריך להיות פשוט וקל לקריאה. גופנים בסיסיים כמו Arial, Calibri, ג’ורג’יה, Verdana, ו- Times New Roman לעבוד היטב. גודל גופן של 10 או 12 נקודות הוא קל לקריאה. שוליים רגיל הוא 1” על החלק העליון, תחתון, ועל צדדים ימניים ושמאליים של הדף.

הוספת רווח בין הכותרת, דברי הברכה, כל פסקתי, הסגירה, ואת החתימה שלך. אתה יכול להקטין את גודל הגופן ואת השוליים כדי לשמור את המסמך בדף אחד, אבל אל תשכח להשאיר שטח לבן מספיק על מכתבך להיות קל לקריאה.

לערוך ולהגיה המכתב המלווה שלך

זכור לערוך והוכחת מכתב הכיסוי שלך לפני שליחתו. זה אולי נשמע טיפשי, אבל הקפד לכלול את שמות מעסיק והחברה הנכונים – כאשר אתה כותב מכתבים נלווים מרובים בבת אחת, זה קל לטעות. הדפסה החוצה לקרוא את המכתב בקול הוא דרך טובה לתפוס שגיאות הקלדה קטנות, כגון מילות חסרות, או משפטים שנשמעים מוזר.

תמיד לבדוק שוב את האיות של שמו של איש הקשר שלך, כמו גם את שם החברה. הנה עוד טיפים להגהת מכתב כיסוי. במידת האפשר, לגייס חבר או בן משפחה כדי לעזור להגיה מכתב הכיסוי שלך, כמו שני זוגות עיניים טובים השנים מן האחד ואפילו מגיהים מקצועיים לא תמיד לתפוס את הטעויות שלהם.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *