איך להתמודד עם דחייה איוב ולהמשיך הלאה

Posted on

 איך להתמודד עם דחייה איוב ולהמשיך הלאה

אף אחד לא אוהב להידחות עבודה. אם היה לך את הלב להגדיר על מקבל שכר, או לא היו אפילו בטוח שאתה רוצה החלטורה, זה עדיין עקיצות לגלות כי אתה כבר נענית בשלילה.

זה יכול להיות קשה במיוחד להתמודד עם דחיית חיפוש עבודה כשזה קורית שוב ושוב – אבל זה לא חוויה נדירה עבור מחפשי עבודה. זכור כי במקרים רבים, יש אולי מאות מועמדים משרה פנויה אחת. גם אם אתה מוסמך מאוד, הדעת נותנת כי תקבל להידחות לעתים קרובות יותר מאשר תקבל את התפקיד.

טיפ: תהליך מציאת העבודה המושלמת בשבילך הוא הרבה כמו היכרויות: כמו שאומר, אתה צריך לנשק הרבה צפרדעים לפני שתמצא הנסיך או הנסיכה שלך.

כדי להצליח המטרה ארוכת הטווח שלכם למצוא כי ההזדמנות לחלום מקבל שכרו, אתה צריך ללמוד להתמודד עם להיות מורד. אחרת, זה קל לתת תפנית עיכוב רגעית לתוך מחסום קריירה גדול.

איך להמשיך הלאה אחרי דחיית איוב

מתקדם לאחר לא מקבל הצעת עבודה יכולה להיות מחולקת לשלושה חלקים:

  • קבלה פני הדחייה
  • ניתוח מועמדותך
  • במבט קדימה עם חיפוש העבודה

להתגבר על הדחייה

הצעד הראשון להתגבר דחייה על ידי מעסיק פוטנציאלי כרוך שיתוף התסכול, האכזבה, הכעס שמלווה כל אובדן. לדבר עם חבר או בן משפחה ולשתף את הרגשות שלך בסביבה חסויים.

טיפ: אוורור יכול להיות כלי שימושי מאוד עבור להרפות השלילי ולהמשיך הלאה.

רק כדי להיות בטוח כי אתה בוחר את התומכים שלכם היטב. האדם האידיאלי לחלוק עם מישהו שאי אפשר יהיה בוס לעתיד או עמית לעבודה. למרות התחושות שלך הן מובנות, אתה לא רוצה אותם לעשות רושם רע על מישהו שאולי מאוחר יותר להעריך את מועמדותך לתפקיד אחר. בני מש’ הם בחירה טובה, כמו גם חברים ותיקים אשר כבר איתך דרך פעמים רעות טובות.

ומה אתה עושה, עמדת בפיתוי לומר משהו שלילי על המנהל המגייס. אתה אף פעם לא יודע אם כדאי חלים על הארגון שוב בעתיד. לפעמים קשה לדעת בדיוק למה נדחה מועמד, וזה יכול להיות שהיית יתר מוסמך. אם זה המקרה, רשאי המעביד לחזור במועד מאוחר יותר עם הצעת עבודה טובה יותר.

שוב, חשוב להבין כי רוב החיפושים הם די תחרותיים, ו מועמדים מוכשרים רבים לעתים נדחות בשל שוק עבודה חזק. זה די סביר כי המעסיק לא ממש דוחה אותך, אלא ראה מועמד אחר כמו בכושר טוב יותר (אולי אפילו מעט). בגלל החלטות שכירות הן בדרך כלל סובייקטיבית, זה אפשרי לחלוטין כי מגייס עוד עלול בחר לך.

כמו כן, יש לזכור כי אולי המנהל המגייס צדק, ואת התפקיד הזה לא היה בכושר הכי טוב בשבילך, ואת לא היית הסתדרת או היה מאושר בתפקיד. במקרה כזה, החברה עשתה לך טובה בכך שלא להעסיק אותך.

ניתוח מועמדותך

קח את הזמן כדי לחשוב על הגישה שלך בתהליך השכיר כדי לראות אם יש משהו שאתה יכול לשפר בעתיד. סקירת קורות החיים שלך, ומכתב לוואי, מה שהתרחש במהלך הראיון, וגם המעקב שלך אחרי הראיון.

בהינתן מה למדת על דרישות התפקיד ואת האנשים המעורבים, שאל את עצמך אם אתה יכול להיות משהו לעשות אחרת כדי להציג את עצמך באור טוב יותר אחד שגרם לך להיראות כמו התאמה טובה יותר לתפקיד.

למרות שלא אופייני, לפעמים מעסיק יחלקו משוב על המועמדות שלך. אם זה לא המקרה, ואתה פתחת יחסי קרבה עם מישהו בארגון, לנסות להתקרב אליהם עם בקשת ביקורת בונה.

שמור חיפוש העבודה Moving Forward

מועמדים קרובות מומנטום להפסיד החיפוש שלהם בעוד מחכים לשמוע אם הם נחתו עבודה, במיוחד אם הם חושבים שהם ממוסמרים ראיון העבודה. אל תפלו למלכודת הזאת. זה אף פעם לא רעיון טוב להפסיק להסתכל עד שאתה הוצעת וקבלת הצעת עבודה.

עד שיש לך משהו בכתב, להמשיך בחיפוש. מציאת אפשרויות אחרות, וקבלת תגובות חיוביות מראיינים, ירכך את המכה אם אתה דחוי. אתה יכול גם למצוא הצעה טובה יותר, ללא קשר לשאלה האם לנחות לך עבודה מסוימת זה.

אז, לשמור וליישם, ברשת, ועבודה על תוכנית הקריירה שלך לטווח הארוך. במקרה הטוב, אתה תהיה מועמד אפילו יותר אטרקטיבי עבור העבודה שאתה שוקל. התרחיש הגרוע ביותר, אתה לא צריך להתחיל מאפס עם חיפוש חדש.

מסקנות עיקריות

חיפוש עבודה דחיית קורה לכולם. זה מה שאתה עושה הבא שחשוב: לנצל את ההזדמנות הזאת כדי לשכלל את כישורי הראיון שלך ולנתח את הגישה שלך.

אל תהססו Vent – אבל בחרו את מערכת התמיכה הנכונה: לא אומרים כלום שלילי למנהל או מי שכירת שאולי לדווח למעסיק.

לא לאבד את המומנטום שלך: גם כאשר דברים נראים מבטיחים אצל מעסיק אחד, לא מפסיק חיפוש העבודה עד שיש לך הצעה ביד.

יש לזכור כי המנהל שהכירה אולי עושה לך טוב: העבודה עשויה להתאים רע באמת בשבילך … או שאתה יכול לקבל כעבור שיחה עבור בעמדה טובה יותר באותה החברה.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *