Як інформаційне інтерв’ю може підвищити вашу кар’єру

Posted on

Як інформаційне інтерв'ю може підвищити вашу кар'єру

Інформаційне інтерв’ю, вміло використане, є одним із найцінніших джерел професійної інформації. Хоча розмова може охоплювати деяку ту саму наземну інформацію на веб-сайті компанії, вона дає можливості для гнучкого внутрішнього погляду на сферу роботи, яку не мають аналогів інші джерела.

Що таке інформаційне інтерв’ю?

Цей тип співбесіди проводиться для збору інформації про роботу, сферу кар’єри, галузь чи компанію. Це не співбесіда. Натомість це можливість поговорити з людиною, яка працює в галузі, про яку ви хотіли б дізнатися більше.

Порада : за допомогою інформаційного інтерв’ю ви можете дізнатися про певний тип роботи, кар’єрний шлях людини або подробиці про галузь чи компанію.

Під час розмови ви можете (сподіваюся) дізнатися, що таке робота людини, чим вона займається, які обов’язки у неї є та як це — працювати в її компанії.

Як знайти людей для спілкування

Ваша мережа може допомогти. Ви можете зв’язатися з друзями, сім’єю та знайомими, щоб дізнатися, чи знають вони когось у галузі, яку вам цікаво досліджувати, і чи можуть вони встановити зв’язок. Якщо є конкретна компанія, в якій ви хотіли б працювати, подумайте про те, щоб укласти з кимось холодний контракт через LinkedIn, щоб він запросив інформаційне інтерв’ю. Ви також можете спілкуватися з людьми, з якими ви познайомилися під час мережевих заходів або ярмарків вакансій.

Переваги інформаційних інтерв’ю

Інформаційне інтерв’ю повідомляє про досвід та враження людини за фахом і керується вашими запитаннями.

Співбесіда без стресу

Інформаційна співбесіда є менш напруженою як для вас, так і для роботодавця, ніж звичайна співбесіда .  Ви самі контролюєте. Ви можете обговорювати те, що робиться щодня, і співвідносити це зі своїми інтересами та почуттями. Окрім переваг отримання цінної кар’єрної інформації, інформаційне інтерв’ю дає можливість зміцнити впевненість у собі та покращити вашу здатність проходити співбесіду .

Інсайдерська інформація 

Оскільки ця розмова не зосереджується навколо роботи, вона може бути трохи більш відвертою. Під час першого офіційного інтерв’ю запитувати про теми, які зазвичай є табу (наприклад, зарплата, пільги та години), прийнятно. Ви можете виявити, що людина, з якою ви розмовляєте, поділиться важкими аспектами галузі, а також позитивними. Ви також можете отримати поради та поради, які допоможуть вам посилити вашу заявку. Наприклад, якщо людина, з якою ви розмовляєте, продовжує використовувати конкретне модне слово, ви можете включити його в супровідний лист.

Побудова відносин

Велика частина успішного пошуку роботи – це те, кого ви знаєте. Ваші зв’язки можуть знати про вакансії, які ще не опубліковані, або можуть бути корисними для знайомства. Завдяки цьому інформаційному інтерв’ю ви розширюєте свою мережу.

Як провести інформаційне інтерв’ю

Ви повинні розглядати кожне співбесіду як ділову зустріч і вести себе професійно.

Якщо ви заздалегідь чітко пояснили мету свого інтерв’ю, ви, швидше за все, знайдете для свого контакту зацікавлену та корисну людину.

Запам’ятайте час зустрічі та негайно приходьте на співбесіду. Ви не повинні бути ні надто невимушено, ні надто одягненими. Доречний звичайний діловий одяг . Переконайтеся, що ви знаєте ім’я людини, з якою ви зустрічаєтеся, правильну вимову його/її імені та назву його/її посади. Дослідіть цю людину та її компанію.

Приходьте із запитаннями та будьте готові керувати розмовою. Обов’язково зважайте на час людини. Намагайтеся, щоб розмова була короткою (приблизно від 15 до 30 хвилин), якщо ви заздалегідь не домовилися про інший час. І пам’ятайте: ваш контакт може також поставити вам запитання. Будьте готові з ліфтом .

Інформаційні запитання на співбесіді

Оскільки під час інформаційного інтерв’ю ви можете поставити багато запитань, люди іноді роблять нотатки під час зустрічі. Обмежена кількість записів виправдана за умови, що ваш контакт є приємним і це не перериває спілкування між вами двома.

Під час співбесіди намагайтеся задавати питання, які виходять за рамки того, що ви могли б дізнатися за допомогою швидкого пошуку в Інтернеті. Ви можете запитати цю людину про її шлях до цієї посади, опис її повсякденних обов’язків і поради, які вони запропонують вам, як комусь, хто зацікавлений у роботі в цій галузі.

Після інтерв’ю окресліть короткий план розглянутих тем та інформації, яку ви знайшли. Для цього знадобиться всього кілька хвилин і ви запам’ятаєте важливі моменти, які обговорювалися. Пізніше, опираючись на ваш план, ви зможете скласти більш детальний звіт про інтерв’ю.

Професійні запитання

 1. Яке звання людини, у якої ви берете інтерв’ю?
 2. Які ще поширені назви посади?
 3. Які обов’язки виконуються протягом звичайного дня, тижня, місяця, року? Чи має вона чи він певний розпорядок дня? Наскільки різноманітна повсякденна? Коли людина описує обов’язки, запитайте, які навички потрібні.
 4. Яка освітня програма рекомендована як підготовка? Запитайте про відмінність між курсами, які є бажаними, і тими, які є необхідними.
 5. Які види курсів є найбільш цінними для отримання навичок, необхідних для успіху в цій професії? Запитайте про відмінність між курсами, які є бажаними, і тими, які є необхідними.
 6. Який ступінь чи сертифікат шукають роботодавці?
 7. Який досвід роботи/стажування роботодавці шукали б у претендента на роботу, і як людина отримує цей досвід?
 8. Чи рекомендуються якісь спільні заняття?
 9. Які кроки (окрім виконання вимог щодо освіти та досвіду ) необхідні, щоб увійти в цю професію (наприклад, іспит, співбесіда, членство в профспілці)?
 10. Які важливі ключові слова або модні слова слід включити в  резюме  або  супровідний лист  під час пошуку роботи в польових умовах?
 11. Які є можливості для просування і на яку посаду? Чи потрібен вищий ступінь, і якщо так, то з якої дисципліни?
 12. Які навички є найважливішими для придбання (тобто, які  навички шукають роботодавці)?
 13. Які основні або найважливіші особистісні характеристики для успіху в цій сфері?
 14. У яких умовах можуть працювати люди цієї професії (наприклад, навчальні заклади, підприємства, некомерційні організації)?
 15. Які інші види працівників часто взаємодіють з цією посадою?
 16. Чи є докази різного ставлення до працівників чоловічої та жіночої статі щодо посадових обов’язків, оплати праці та можливостей просування?
 17. Які перспективи працевлаштування в географічній зоні радника? Де найкращі перспективи працевлаштування? Які перспективи працевлаштування в компанії радника? Чи є мобільність необхідним фактором успіху?
 18. Які є споріднені професії?
 19. Які існують різні діапазони заробітної плати?
 20. Чи має звичайний працівник встановлений графік, чи графік роботи гнучкий?
 21. Які вимоги та розчарування зазвичай супроводжують цей тип роботи?
 22. Чи існує типовий ланцюг команд у цій сфері?
 23. Як визначити, що у вас є здібності або потенціал для досягнення успіху в цій конкретній професії?
 24. Це сфера, яка швидко розвивається? Чи можна передбачити майбутні потреби в працівниках у цій сфері?
 25. Які види техніки використовуються і як вони використовуються?
 26. Де можна знайти списки вакансій?
 27. Які посади початкового рівня в цій галузі може розглянути випускник гуманітарних наук?
 28. Що тепер знає радник, що було б корисно знати, коли вона чи він був на вашому місці?

Функціональні запитання

 1. Скільки годин працює консультант?
 2. Яку освіту має радник?
 3. Яким був кар’єрний шлях радника від коледжу до сьогодні?
 4. Які аспекти роботи радника приносять задоволення?
 5. Який найбільший тиск, напруження чи тривоги у роботі?
 6. Які основні посадові обов’язки?
 7. Які найскладніші проблеми та рішення, з якими доводиться впоратися раднику?
 8. Що найбільше не влаштовує у роботі? Це типово для цієї галузі?
 9. Як би радник описав атмосферу/культуру робочого місця?
 10. Чи вважає радник, що ви пропустили якісь важливі питання, які б допомогли дізнатися більше про роботу чи заняття?
 11. Чи може радник запропонувати інших, які можуть бути для вас цінними джерелами?

Подяка

Напишіть лист  подяки  людям, з якими ви брали інтерв’ю. Повідомте їм, якщо ви виконали будь-які пропозиції. Ви також можете зв’язатися з ними на LinkedIn, якщо ще цього не зробили.

Налагоджуючи міцні стосунки з кар’єрними контактами, ви підвищуєте ймовірність того, що вони запропонують вам допомогу в пошуку роботи, коли ви будете готові до наступного кроку в процесі пошуку роботи.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *