Як отримати максимум від свого стажування

Posted on

Як отримати максимум від свого стажування

Для багатьох студентів коледжів та нещодавніх випускників стажування є майже обов’язковою умовою майбутньої роботи на повний робочий день. Без стажування навіть деякі посади початкового рівня є недосяжними. Тож можна легко сприймати стажування як не що інше, як сходинку на шляху до «справжньої» роботи — те, що потрібно терпіти, а не насолоджуватися.

Але стажування дає всілякі переваги, крім працевлаштування після закінчення коледжу. Іноді стажування може виявити, що запланований кар’єрний шлях чи галузь насправді не найкращі для вас. Стажування може допомогти вам створити мережу колег і друзів, яка може тривати все життя. Досвід стажування може зробити вас комфортним і впевненим в офісі. Але ви не отримаєте всіх цих переваг, якщо просто з’явиться і відрахуєте дні до закінчення стажування.

Ось як максимально використати свій досвід стажування та зосередитися на всій своїй кар’єрі, а не лише на першому працевлаштуванні.

Розширюйте свої знання

Спробуйте дізнатися про низку речей під час свого стажування. Дізнайтеся про галузь та різноманітність можливостей роботи в ній. Якщо ви стажуєтесь у відділі маркетингу, шукайте співробітників до редакційної команди або відділу програмування. Поспостерігайте, чим їхня робота відрізняється від вашої.

Постарайтеся зрозуміти компанію в цілому. Як це організовано? Яка культура компанії ? Які співробітники вважаються зірками? Що робить хорошим працівником? Пам’ятайте про своє майбутнє: чи хотіли б ви працювати в такій компанії, як та, де ви стажуєтеся, чи віддаєте перевагу іншу управлінську чи організаційну структуру? Під час співбесіди ви отримаєте запитання про те, як вам подобається працювати і яке середовище вам підходить . Знання, отримані під час стажування, дають вам відповідь.

Під час стажування ви можете виявити, що компанія чи галузь не для вас. Якщо це так, не дивіться на стажування як на втрачений час. Чим раніше ви дізнаєтеся, які шляхи не для вас, тим краще.

Зміцнюйте впевненість у робочому місці

Якщо ви завжди навчалися в школі і працювали неповний робочий день в роздрібній торгівлі або в громадському харчуванні, стажування може стати вашим першим знайомством з офісною культурою. Це… інакше. Чим більше ви дізнаєтеся про те, як функціонують офіси, від невеликої розмови перед зустріччю до того, як знати, кого копіювати в електронних листах (і коли), тим комфортніше ви будете почувати себе, коли ваші тренувальні колеса будуть вимкнені на посаді персоналу.

Також пам’ятайте, що знання промислового жаргону надзвичайно корисно, коли справа доходить до розшифровки оголошень про вакансії , написання ефективних супровідних листів і звучання як досвідчений професіонал під час співбесід. Тому відстежуйте інструменти, які використовуються в офісі, і модні слова, які з’являються під час зустрічей.

Розширюйте свої навички та реєструйте те, що ви робите

Під час стажування ви можете написати свій перший інформаційний бюлетень або комп’ютерну програму, створити розклад або навіть запустити проект. Але деякі програми стажування залишають для стажерів нудну роботу. Будьте впевнені, незалежно від того, якою роботою ви займаєтеся, ви отримуєте знання та навички, які відрізняються від тих, які вивчаються в класі.

Навіть прості завдання, такі як звернення до співробітників за інформацією, яку потрібно включати в щоденну електронну пошту, все ще можуть виглядати ефективними у вашому резюме . З цією метою відстежуйте все, що ви навчилися та робите під час стажування. Може бути корисним вести щоденник. Або просто зберігайте цифрову нотатку або чернетку електронної пошти, включаючи дату кожного разу, коли ви виконуєте нове завдання. Наприклад, “11/9—вивчила нову формулу Excel;” «11/22—бував на конференції та представив ключові моменти на зборах для всього персоналу». Ці примітки будуть безцінними, коли ви пишете опис роботи для свого резюме .

Нарешті, пам’ятайте, що мета стажування полягає не лише в тому, щоб допомогти компанії, а й у тому, щоб вчитися. Робіть нотатки під час зустрічей і, якщо щось незрозуміло, задавайте питання для уточнення пізніше. Якщо колеги згадують цікаві, релевантні новини, ресурси чи поради, вам слід переглянути та дізнатися більше. Усі ці дослідження та подальші дії зроблять вас кращим, більш поінформованим кандидатом під час співбесід.

Попросіть відгук

Як стажер, ви практично маєте «новачок» у своєму званні. Це може розчарувати і іноді обмежувати вас від більш захоплюючих проектів, але це також означає, що ви не будете знати всього. Скористайтеся цими очікуваннями, задавши багато запитань.

Також шукайте відгуки від керівників та колег. Дізнайтеся, що ви можете зробити краще. Хоча важко почути критику, ці знання допоможуть вам покращитися. Крім того, краще дізнатися зараз, ніж під час роботи на повний робочий день, де погана продуктивність може означати, що вас відправлять пакувати. Крім того, вам буде що сказати, коли інтерв’юери запитають: « Яка ваша найбільша слабкість? »

Нарешті, якщо у вашій кар’єрі є час, коли помилки не є руйнівними, то зараз. В ідеалі, звичайно, ви не будете робити помилок. Але, швидше за все, так і будеш. Якщо і коли ви це зробите, просто визнайте помилку прямо і запитайте свого менеджера, що ви можете зробити, щоб виправити ситуацію. Потім залиште його під засвоєні уроки.

Віддайте все

Найкращі стажування пропонують складну, цікаву роботу. Але, на жаль, це не завжди так. Ось кілька речей, які слід пам’ятати, якщо вам важко зберегти залучення:

  • Попросіть більше: зверніться до додаткової роботи та проектів, якщо ви виконали поставлені завдання. Або, ще краще, сформуйте список корисних проектів або завдань і запитайте свого керівника, чи можна продовжувати їх.
  • Будьте наполегливі: познайомтеся зі своїм менеджером на ранній стадії, якщо можливо, щоб спробувати зрозуміти очікування. Пам’ятайте, що частина їхньої роботи полягає в тому, щоб забезпечити вам значущий досвід. Якщо ви знаєте, що хочете зустрітися з певними людьми або досягти певних цілей, гідних резюме, скажіть про це своєму начальнику. Просто пам’ятайте про їхній графік — більшість офісних працівників перевантажені.
  • Не виглядайте нудьгувати: залежно від ваших обов’язків, це може бути проблемою. Незалежно від того, наскільки втомлива робота, не дозволяйте цьому відображатися на вашому обличчі або у вашому ставленні. Не перевіряйте свій телефон під час зустрічей або соціальних мереж за робочим столом (якщо, звичайно, це не входить у ваші службові обов’язки).

Створіть зв’язки та знайдіть наставника

Якщо ви входите в групу стажерів, ви можете створити стосунки, які триватимуть все життя. Не пропустіть можливість поспілкуватися з однолітками — у відповідний час. Розширте коло спілкування за межі стажерів. Попросіть колег випити кави або посидіти з ними за обідом. Відвідуйте корпоративні соціальні заходи та спілкуйтеся. (Попередження: якщо вам подають випивку, навіть якщо ви вже досягли віку, їжте помірковано. Бути п’яним стажером на робочому заході – це не дуже добре.)

Нарешті, шукайте кар’єрних наставників, які можуть дати вам поради, написати рекомендації та допомогти вам налагодити важливі зв’язки. Якщо у вас є колега, який розбирається, запитайте, як він потрапив туди, де вони є, і яку пораду він вам дасть. Ці розмови є початком відносин наставника, які можуть стати потужною силою протягом усієї вашої кар’єри.

Початок кар’єрного шляху

Стажування – це більше, ніж просто ще одне завдання, яке потрібно перевірити на шляху до навчання у коледжі. Коли ви максимально використовуєте свої можливості стажування, ви робите перший крок до значущої та корисної кар’єри.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *