Чи варто публікувати своє резюме в TikTok?

Posted on

Чи варто публікувати своє резюме в TikTok?

Якщо ви перебуваєте в TikTok, популярному додатку для соціальних мереж із короткими відео, ви, можливо, звикли думати про це як про розвагу з новинами та інформацією. Але, як і в інших соціальних мережах, таких як Facebook , LinkedIn і Twitter, TikTok також можна включити у пошук роботи. Наприклад, дотримання хештегів, таких як #careertok і #jobsearch, призводить до нескінченного потоку TikToks, що пропонує поради та підказки.

Щоб допомогти вам визначити, чи є TikTok цінним інструментом для вашого кар’єрного шляху, ми обговоримо інструмент TikTok Resumes, плюси та мінуси розміщення вашого резюме в соціальній мережі, а також поради щодо цього.

Ключові речі на винос

 • Вам не потрібно публікувати своє резюме в TikTok. Можливо, це не найбільш життєздатний інструмент набору для роботодавців (поки що), тому, якщо вам більше подобається паперове резюме, дотримуйтеся його.
 • Резюме TikTok може бути весело створювати, краще підкреслювати ваші сильні сторони та привертати увагу. Однак розміщення резюме на платформі може зайняти багато часу, надати обмежений простір для реклами, призвести до упередженості та не відповідати вашій особистості.
 • Як і все, що стосується вашого пошуку роботи, вам потрібно спланувати та підготуватися, перш ніж почати. Знайте, що ви збираєтеся сказати, продумайте мозковий штурм і переконайтеся, що ви перебуваєте в гарній обстановці, перш ніж знімати та ділитися.

TikTok Резюме

Багато користувачів не просто пасивно сканують TikTok за порадою — вони використовують додаток як інструмент для додатків і для обміну відео-резюме. У липні 2021 року TikTok запустив пілотну програму, відому як TikTok Resumes, щоб заохотити ці зусилля, і відомі компанії, такі як Chipotle і Target, запрошували людей подавати заявки на посади початкового рівня через додаток. 1

«Якщо ви почнете користуватися функцією TikTok Resumes, ви зріжете межу і будете розглядатися на співбесіді швидше, ніж незліченна кількість тих, хто шукає роботу, які вважають, що це примха», — сказав Роб Барнетт, консультант з питань виконавчого пошуку та автор « Наступна робота, найкраща робота»: 11 стратегій мисливців за головами, щоб отримати роботу зараз

Порада: платформи соціальних медіа можуть бути дуже корисними для вашого пошуку роботи — просто не забудьте пам’ятати про те, що потрібно, а що не варто.

Але є деякі потенційні мінуси розміщення вашого резюме в TikTok — така тактика підходить не всім. Наприклад, якщо ви не є користувачем платформи, можливо, не варто створювати обліковий запис лише для того, щоб подати заявку на роботу.

Дізнайтеся більше про плюси та мінуси розміщення свого резюме на TikTok, а також поради, які слід пам’ятати, якщо ви використовуєте додаток під час пошуку роботи.

Плюси і мінуси розміщення резюме в TikTok

Ось що слід пам’ятати, перш ніж публікувати своє резюме в TikTok.

Плюси

 • Їх можна весело створювати. Якщо у вас є активна присутність TikTok і ви любите використовувати платформу, вам може бути відносно легко створити TikTok і навіть може бути чимось веселішим, ніж звичайна рутина написання супровідних листів.
 • Резюме TikTok може краще підкреслити ваші сильні сторони. «Відео допомагають виявити вашу особистість і впевненість — на відміну від стандартного резюме», — сказав The Balance електронною поштою Ендрю Феннел, колишній рекрутер і директор служби резюме та кар’єрних порад StandOut CV.
 • Це може бути актуальним. Звичайно, якщо ви хочете працювати в соціальних мережах або на посадах, пов’язаних зі зв’язками з громадськістю або маркетингом, резюме TikTok може стати способом продемонструвати свої сильні сторони менеджерам з найму. Це може бути майже як прослуховування або портфоліо. «Багато сучасних робіт вимагають значних технічних ноу-хау, шукають тих, хто вміє редагувати відео, об’єднувати аудіо та робити речі розважальними. Створення ідеального для пікселя TikTok демонструє ваш творчий досвід», — сказав Флінн Зайгер, генеральний директор онлайн-оптимізму, маркетингового агентства TikTok, у електронному листі The Balance.
 • Резюме TikTok може привернути увагу. Опублікуйте відео з резюме на TikTok, і «воно матиме шанс стати вірусним, поширюватися та, можливо, бачити люди в галузі, на яку ви орієнтуєтеся», — сказав Феннелл. Крім того, ви можете зв’язатися з компанією своєї мрії, використовуючи хештеги та відповідні теги, каже він.

 Мінуси

 • Остерігайтеся можливості упередженості. Коли ви ділитеся паперовим резюме, роботодавці не бачать, як ви виглядаєте. (За рідкісними винятками, наприклад, для людей, які претендують на вакансію моделі чи акторської майстерності, недоцільно включати фотографії до вашого резюме.) «Багато роботодавців почали активно працювати, щоб зменшити упередженість у резюме, використовуючи процеси найму, які видаляють стать, імена або навіть освіта, щоб зменшити системну упередженість», — сказав Зайгер. Але з відео-резюме роботодавці побачать вашу зовнішність з самого початку. Це може допустити свідому чи несвідому упередженість менеджерів з найму — те, як ви виглядаєте, може вплинути на те, чи звернуться роботодавці до вас.
 • Це може зайняти багато часу. Відео TikTok короткі, але отримати зв’язне, відповідне для роботи повідомлення за цей короткий проміжок часу може бути складно. Створення цього відео, яке триває кілька секунд, може зайняти години.
 • Кількість місць обмежена. У регулярних резюме на папері людям іноді важко скоротити свій досвід. У певний момент у вашій кар’єрі односторінкове резюме може стати неможливим. Тепер подумайте про те, щоб висвітлити свій досвід за лічені секунди. Це може бути важко, особливо з більш детальними, серйозними деталями. «Хоча TikTok може продемонструвати вашу індивідуальність, трохи важче використати більш серйозні аспекти вашого портфоліо чи досвіду в такому короткому кліпі», — сказав Зайгер.
 • Роботодавці та менеджери з найму можуть навіть не помітити цього. Багато людей можуть побачити ваше резюме TikTok. Але чи будуть вони відповідними людьми? Якщо рекрутери компанії та менеджери з найму не витрачають час на програму, маючи на увазі найму, можливо, ви не зможете привернути їхню увагу. І деякі галузі можуть не сприймати резюме TikTok як професійний гамбіт — наприклад, право, медицина, фінанси, зауважує Феннел.
 • Це не для всіх. Відео-резюме може бути не найкращим для вас. «Якщо ви не впевнені на камері, краще не використовувати цей метод», — сказав Феннелл.
 • Ви могли б стати вірусними. Це може бути професіоналом, якщо приверне увагу менеджерів з найму в компанії, де ви хотіли б працювати. Зворотна сторона, за словами Феннелла, полягає в тому, що якщо відео поширюється широко, ви можете отримати негативний відгук.

Якщо опублікувати своє резюме в TikTok вам трохи незручно, ви не самотні.

У серпні 2021 року в опитуванні Gen Z, проведеному Tallo, онлайн-платформою, яка об’єднує студентів із коледжами та компаніями, 48% відчували себе комфортно з ідеєю створити відеорезюме, а 48% — ні. І лише 26% респондентів заявили, що опублікують своє резюме на платформі TikTok.

Поради щодо розміщення вашого резюме в TikTok

Якщо ви публікуєте своє резюме на TikTok, не забудьте пам’ятати про наступну тактику.

Потренуйтеся перед публікацією

Не створюйте своє резюме TikTok без попередньої практики, рекомендує Феннел. Ви хочете, щоб ваші слова були «лаконічними» і «добре структурованими», — сказав він, прагнучи спроектувати вашу індивідуальність, але зберегти професійну зовнішність.

Може бути корисним створити сценарій. «Хоча деякі з найкращих TikTok можуть відчувати себе спонтанно, відновлення TikTok слід планувати», – сказав Зайгер, зазначивши, що записування того, що ви хочете сказати, означає, що ви не забудете нічого важливого.

Але навіть якщо ви працюєте над сценарієм, намагайтеся звучати природно — не жорстко і не надто відрепетировано. «Не говоріть як людина на камеру. Спілкуйтеся точно так, як ви б сиділи віч-на-віч зі своїм наступним босом», — сказав Барнетт.

Важливо: переконайтеся, що ваш обліковий запис є загальнодоступним, щоб компанії могли переглядати ваше резюме.

Скористайтеся перевагами візуального ефекту

Виходьте за рамки розмови перед камерою та використовуйте всі можливості для підтримки своєї кандидатури. «Додайте фотографії ваших кар’єрних досягнень (нагороди, висвітлення в пресі, фотографії тощо), а також візуальні зображення, щоб підкріпити те, що ви говорите», – сказав Феннелл.

Встановіть сцену

Подумайте, у що ви одягнені, що у вас на задньому плані, а також про загальний вигляд відео. Очевидно, TikTok – це звичайний засіб для розміщення резюме. І все-таки подумайте, яке враження ви справляєте з відео.

Це може означати дрібні інвестиції. «Кільцеподібне підсвічування або кращий фон може зробити різницю між аматорським і професійним резюме TikTok», — сказав Зайгер.

Будьте обережні з тим, що ви презентуєте

Пам’ятайте, ваш TikTok може побачити кілька людей, але він також може стати вірусним. Переконайтеся, що він представляє вас правильно, і якщо він приверне увагу великої аудиторії, ніщо не може вас збентежити або завдати вам будь-якої небезпеки. За словами Феннелла, ви повинні бути впевнені, що ваше відео резюме не містить особистих даних, які можуть використовуватися зрадниками особистих даних.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *