Коронавірус трансформує робочу силу: що слід знати

Posted on

Коронавірус трансформує робочу силу: що слід знати

Коронавірус (COVID-19) швидко перетворює робоче місце і те, як проводиться робота. Починаючи з оновленої політики щодо відпустки до прохання всіх можливих працівників працювати вдома, роботодавці реалізують різноманітні стратегії управління впливом коронавірусу на робочу силу.

Важливо : Якщо ви втратили роботу або ваш статус зайнятості змінився, ви можете мати право на допомогу по безробіттю COVID-19 або виплату лікарняних листів.

Зміни робочої сили через коронавірус

Ось посібник про те, як коронавірус змінює сьогоднішнє робоче місце і як це впливає на заявників на роботу, працівників та звільнених працівників.

Скорочення роботи, звільнення та безробіття

Вимоги до безробіття є найвищими колись і, як очікується, будуть продовжувати зростати, принаймні в короткостроковій перспективі. Міністерство праці США повідомляє, що за тиждень, що закінчився 18 квітня 2020 року, авансовий показник для сезонних виправлених початкових вимог становив 4,4 мільйона претензій. Загальна кількість заяв про безробіття за останні п’ять тижнів становить понад 22 млн.2

Компанія Challenger, Grey & Christmas, Inc., повідомила, що роботодавці, які базуються в США, оголосили про плани скоротити 246 688 скорочень до 12 квітня. Це на 11% більше від 222 288 скорочень, оголошених у березні. Квітень стає найвищим місяцем для оголошень про скорочення робочих місць з січня 2002 року, коли було оголошено 248 471 скорочення. Через COVID-19 може бути втрачено понад 9 мільйонів робочих місць.

Ці скорочення є у розважальній, транспортній та технологічній галузях. Більше втрат робочих місць очікується через скасовані події та конференції, скорочення поїздок та занепокоєння щодо здоров’я та економіки.

LinkedIn повідомляє, що “Звільнення, пов’язані з економічним спадом, спричиненим пандемією коронавірусу, починають з’являтися в усіх робочих силах. Звіти надходять із сектору доставки, роздрібної торгівлі та подорожей”.

Наймання

Деякі авіакомпанії, включаючи United, American Airlines та Delta, впровадили заморожування найму, затримку навчання або скорочення маршрутів через зниження попиту. Однак журнал Wall Street Journal повідомляє, що “зусилля щодо підтримання безперервності бізнесу можуть принести користь кандидатам на роботу з досвідом роботи у відеоконференціях, підключенні клієнтів та інших інструментах віддаленої роботи”.

Також з позитивної сторони Glassdoor повідомляє, що об’яви про роботу швидко збільшуються для кандидатів, які мають необхідні навички утримувати та реагувати на спалах. Обсяг відкритих вакансій співвідноситься зі станами з найбільшою частотою коронавірусу.

Деякі робочі місця процвітають, і роботодавці посилили роботу. Інтернет-магазини та служби доставки поповнюють тисячі нових співробітників, а найважливіші послуги, такі як охорона здоров’я та складування, також швидко наймаються.

Коронавірус (COVID-19) Ініціативи на робочому місці

Уряди федеральних та штатів, а також роботодавці приватного сектору надають переваги працівникам, котрі впливають на коронавірус, щоб забезпечити безпечне робоче середовище та уникнути економічних труднощів. Компанії також змінюють робочий процес, щоб захистити працівників.

Ініціативи роботодавців

Деякі компанії, включаючи ресторани Uber, Walmart, Instacart, Lyft та Darden, розширюють переваги, які вони надають, пропонуючи лікарняні відпустки та оплачуваний відпускний час працівникам, які в іншому випадку не мали б права. Як хворі, так і карантинні працівники можуть мати право на залежність від компанії.

Інші роботодавці, включаючи Amazon, створюють кошти допомоги підрядникам та партнерам по обслуговуванню, на яких впливає COVID-19.

Державні ініціативи

Державні управління праці у сильно постраждалих штатах надають розширену допомогу по безробіттю звільненим працівникам та послаблюють вимоги до пошуку роботи для працівників, які хворі або перебувають у карантині. Держави також здійснюють заходи для допомоги бізнесу.

Наприклад, штат Вашингтон прийняв надзвичайні правила для зняття тягаря з тимчасових звільнень та карантину для працівників та підприємств, включаючи зміни до правил безробіття та подання податків.

Ініціативи федерального уряду

Федеральний уряд прийняв законодавство, яке розширюватиме пільги щодо відпустки, забезпечуватиме продовольчу безпеку, покриватиме витрати на тестування коронавірусу та допоможе малому бізнесу.

Законодавство, яке передбачає два тижні оплачуваної лікарняної відпустки та три місяці відпустки у сім’ї та медичній відпустці, безкоштовне тестування на віруси та додаткові кошти на продовольчу допомогу та Medicaid.

Міністерство праці випустило нові вказівки, в яких окреслюються гнучкість, яку держави мають в управлінні програмами страхування на випадок безробіття (ПІ) для допомоги працівникам, які постраждали від спалаху COVID-19.

Коли ви шукаєте роботу

Настав час зосередитись на пошуку роботи в Інтернеті, якщо ви цього ще не робите. Незважаючи на те, що деякі галузі зазнали впливу, інші продовжують наймати.

Порада : Існують стратегії, за допомогою яких пошук вашої роботи рухається вперед під час пандемії.

Багато компаній спрямовані на віддалену обробку заявки, тому не зупиняйте пошук роботи. Компанії все ще приймають на роботу, і конкуренція може бути меншою, коли всі перебувають у панічному режимі:

 • Продовжуйте працювати в мережі, особливо в LinkedIn, де рекрутери активно шукають кандидатів.
 • Не припиняйте пошуку роботи – продовжуйте полювати на нову роботу вперед.

Зосередьтеся на галузях, на які COVID-19 не впливає. Наприклад, галузі туризму, туризму, транспорту та відпочинку будуть заморожувати або сповільнювати наймання.

Деякі компанії припиняють усі особисті інтерв’ю, хоча б тимчасово. Знайдіть трохи часу, щоб випрацювати свої  навички відеоінтерв’ю  та  техніку інтерв’ю по телефону , щоб ви готові зробити найкраще враження.

Порада : Якщо ви відвідуєте особисте співбесіду чи зустріч, потискуючи руку, перебуваєте у списку “будь ласка, не робіть”.

Будьте уважні, до чого доторкаєтесь. Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) рекомендують не потискати руки та не торкатися поверхонь із сильним ударом у громадських місцях – кнопки ліфта, ручки дверей, поручні тощо. Використовуйте тканину або рукав, щоб прикрити руку чи палець, якщо потрібно торкнутися щось. Часто мийте руки і візьміть із собою дезінфікуючий засіб.

Параметри віддаленої роботи

Багато компаній рекомендують працівникам працювати вдома, коли це можливо. За даними Challenger, Grey & Christmas, щонайменше 28 компаній вжили певних дій через спалах COVID-19. Шістнадцять компаній запропонували своїм працівникам варіанти віддаленої роботи, а інші перевіряють можливість.

Деякі компанії навіть дозволяють своїм працівникам легко віддалено працювати. Shopify пропонує працівникам виплату в розмірі 1000 доларів, щоб забезпечити плавний перехід до роботи з дому.

Якщо у вашій компанії немає політики щодо домашньої роботи, ви можете запитати, чи можете ви хоч якийсь час працювати з дому. Багато роботодавців схильні бути гнучкими, коли виникає криза.

Коли ти не можеш працювати вдома

Робота з дому не є можливим для багатьох працівників, але є запобіжні заходи, які ви можете вжити, щоб забезпечити свою безпеку. Перевірте свій веб-сайт Державного департаменту охорони здоров’я щодо останніх попереджень, перш ніж вирушати на роботу.

Наприклад, Міністерство охорони здоров’я Флориди має «гарячу лінію» для виклику питань, інформації про кількість та місцезнаходження випадків, а також рекомендацій для підприємств.

Дотримуйтесь вказівок CDC для запобігання поширенню COVID-19:

 • Мийте руки часто милом і водою не менше 20 секунд, особливо після того, як ви були в громадському місці, або після того, як ви носом, кашлем або чханням.
 • Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить принаймні 60% спирту.
 • Прикривайте рот і ніс тканиною, коли кашляєте або чхаєте або використовуєте внутрішню сторону ліктя.
 • Щодня чистіть та дезінфікуйте поверхні, що часто торкаються. Сюди входять столи, дверні ручки, вимикачі світла, стільниці, ручки, столи, телефони, клавіатури, туалети, змішувачі та мийки.

Що робити, коли ти хворий

Якщо ви хворі, найважливіше, що ви можете зробити, – це залишатися вдома та обмежувати діяльність поза домом, крім отримання медичної допомоги.

Рекомендації CDC для роботодавців щодо того, як поводитися з хворими працівниками, повинні полегшити вам  заклик хворих,  якщо потрібно. Вони просять роботодавців:

 • Активно заохочуйте хворих працівників залишатися вдома.
 • Переконайтесь, що політика лікарняних листків є гнучкою та узгодженою з керівництвом щодо охорони здоров’я та щоб працівники знали про ці політики.
 • Не потрібно вимагати від медичної записки працівників, які хворі на гострі респіраторні захворювання, щоб підтвердити свою хворобу або повернутися до роботи.
 • Дотримуйтесь гнучкої політики, яка дозволяє працівникам залишатися вдома для догляду за хворим членом сім’ї.

Хворий час і хвора оплата

Право на лікарняний відпустку з роботи, оплачувану чи неоплачену, залежить від штату, в якому ви проживаєте, та вашого роботодавця.

Важливо : пільги з лікарняних листків, надані федеральними, державними та компаніями, можуть бути покращені, якщо через коронавірус будуть прийняті нові нормативні акти. Зверніться до свого роботодавця щодо рекомендацій.

Федеральний хворий відпустку

Закон про відпустку у справах сім’ї та медичних відпусток (FMLA) дозволяє працівникам, які мають право на покриття, працівникам, які мають право на оплату праці, взяти неоплачувану відпустку, захищену роботу, за вказаними сімейними та медичними причинами.

Федеральний уряд затвердив законодавство про надзвичайні ситуації, Перший Закон про реагування на коронавірус в сім’ї, який передбачає розширену оплачувану лікарняну відпустку та оплачувану сімейну медичну відпустку для покритих працівників та самозайнятих працівників через коронавірус.

Державний хворий відпустку

У деяких штатах є закони, які передбачають пільги по лікарняному. Пільги та придатність залежать від місця розташування, тому зверніться до Департаменту праці у вашому населеному пункті щодо вказівок щодо того, що можна отримати.

Політика компанії

Перевірте політику своєї компанії щодо лікарняних листів. Через серйозність коронавірусу компанії стають більш гнучкими, щоб зберегти свою робочу силу. Якщо ви працюєте за контрактом, зверніться до компаній, в яких ви працюєте, чи не застосовували вони фонд допомоги для працівників. Ви можете мати право на пільги.

Компенсація безробіття

Якщо ви не працюєте з власної вини, ви можете мати право на безробіття. Федеральна державна програма страхування на випадок безробіття надає допомогу по безробіттю працівникам, які мають право на роботу, які є безробітними з власної вини та відповідають іншим вимогам, передбаченим законодавством держави.

Важливо : У міру продовження пандемії критерії прийнятності безробітних змінюються, тому часто перевіряйте наявність оновлень.

Міністерство праці США надало державам можливість вносити зміни до своїх законів, щоб забезпечити допомогу по безробіттю за декількома сценаріями, пов’язаними з COVID-19. Наприклад, федеральний закон дозволяє державам виплачувати пільги, коли:

 • Роботодавець тимчасово припиняє свою діяльність через COVID-19, заважаючи працівникам приходити на роботу.
 • Людина перебуває на карантині з очікуванням повернення на роботу після закінчення карантину.
 • Фізична особа залишає роботу через ризик впливу або зараження або піклування про члена сім’ї.

Крім того, деякі штати розширили програми компенсації за безробіття через коронавірус. Роботодавці та працівники повинні перевірити відповідний веб-сайт уряду, щоб перевірити, чи є вказівки щодо страхування на випадок безробіття.

Наприклад, Каліфорнія надає пільги, якщо ви дотримуєтесь вимог щодо отримання права та не працюєте з таких причин:

 • Ваші години скорочуються завдяки карантину.
 • Ви були відокремлені від роботодавця під час карантину.
 • Ви поширюєтесь на карантин, який вимагає медичний працівник або державний чи місцевий медичний працівник.

Крім того, від вас не вимагатимуть шукати роботу щотижня. Каліфорнія також відмовилася від однотижневого періоду очікування для тих, хто є безробітним або інвалідом через COVID-19.

Незважаючи на те, що це федеральна державна програма, пільгами управляють Державні органи з  питань безробіття . Перевірте свій веб-сайт, щоб дізнатись про основні переваги та переваги коронавірусу, якщо вони доступні. Ви повинні мати можливість подати заявку на компенсацію за безробіття в Інтернеті .

Інформація, що міститься в цій статті, не є юридичною порадою і не є заміною такої поради. Державні та федеральні закони часто змінюються, і інформація в цій статті може не відображати закони вашої власної держави або останні зміни в законі. 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *