Τι σημαίνει ο λογιστής κάνει; Μισθός, απαιτούμενες δεξιότητες, και Περισσότερα

Posted on

Τι σημαίνει ο λογιστής κάνει;  Μισθός, απαιτούμενες δεξιότητες, και Περισσότερα

Λογιστές εξασφαλίσει την ακρίβεια των οικονομικών καταστάσεων για ιδιώτες, εταιρείες και οργανισμούς. Μπορούν να βεβαιωθείτε ότι οι νόμοι και οι διαδικασίες που ακολουθούνται, καθώς και οι φόροι είναι σωστές και πληρώνονται στην ώρα τους. Λογιστές συντάσσουν οικονομικές τεκμηρίωση και εξηγεί τα ευρήματά τους σε ιδιώτες ή τη διαχείριση μιας επιχείρησης ή οργανισμού.

Υπάρχουν διάφοροι τύποι των λογιστών. λογιστές Διαχείρισης συντάσσουν τις οικονομικές πληροφορίες που χρησιμοποιούνται εσωτερικά από τις εταιρείες που τους απασχολούν. Δημόσια λογιστές που εργάζονται για λογιστικά γραφεία ή είναι αυτοαπασχολούμενοι διενεργούν ελέγχους και την προετοιμασία οικονομικά έγγραφα και φορολογικά έντυπα για τους πελάτες. Κυβέρνηση λογιστές συνεργαστεί με οικονομικά στοιχεία κυβερνητικές υπηρεσίες. Επίσης, ελέγχει τις επιχειρήσεις, οργανισμούς και άτομα που υπόκεινται σε ρύθμιση της κυβέρνησης και της φορολογίας.

Λογιστής Καθήκοντα και Ευθύνες

Τυπικά καθήκοντα εργασίας λογιστές πρέπει να είναι σε θέση να εκτελέσει περιλαμβάνουν:

  • Προετοιμασία προϋπολογισμών
  • Εισάγετε τις συναλλαγές και να συμφιλιωθούν τα υπόλοιπα των λογαριασμών
  • Ετοιμάστε ακριβή έγγραφα εργασίας, τα προγράμματα και συμφωνίες για σκοπούς ελέγχου
  • Αποστολή τιμολογίων στους λογαριασμούς
  • Επιβολή όρων πληρωμής με τους λογαριασμούς
  • Μείνετε ενημερωμένοι σχετικά με τις κρατικές και τοπικές φορολογικές νομοθεσίες
  • Εργασία με εξωτερικούς ελεγκτές
  • Πληρωμές ρεκόρ και οι εκταμιεύσεις

Λογιστές εκτελέσει ένα ευρύ φάσμα καθηκόντων ανάλογα με τον εργοδότη τους και την ειδική εστίαση της εργασίας τους. Είτε σε συνεργασία με επιχειρήσεις, ιδιώτες ή κρατικούς φορείς, οι λογιστές πρέπει να είναι σε θέση να καταθέσει νομικά οικονομικά έγγραφα, όπως αυτές που οι δημόσιες επιχειρήσεις πρέπει να γνωστοποιεί στους επενδυτές. Στην περίπτωση των μεμονωμένων πελατών, θα μπορούσε να είναι κάτι τόσο βασικό όσο ετήσιο φόρο εισοδήματος μορφές.

Λογιστές που εργάζονται στις επιχειρήσεις πρέπει να είναι σε θέση να αναλύσει εσωτερικά οικονομικά έγγραφα, βεβαιωθείτε ότι τα τμήματα συμμορφώνονται με το νόμο, και να κάνει συστάσεις του προϋπολογισμού.

Λογιστής Μισθός

Οι μισθοί για τους λογιστές μπορεί να ποικίλλει σημαντικά ανάλογα με τον εργοδότη. Ορισμένες μεγάλες επιχειρήσεις μπορούν να καταβάλλουν υψηλότερους μισθούς και ανεξάρτητων λογιστών με μια μακροχρόνια λίστα των πελατών, επίσης, να κερδίζουν περισσότερα.

  • Η διάμεση ετήσια Μισθός: $ 69.350 ($ 33.34 / ώρα)
  • Top 10% Ετήσια Μισθός: $ 122 220 ($ 58.75 / ώρα)
  • Κάτω 10% Ετήσια Μισθός: $ 43.02 χιλιάδων ($ 20,68 / ώρα)

Πηγή: Γραφείο Στατιστικών Εργασίας των ΗΠΑ, το 2017

Εκπαίδευση, κατάρτιση, & Πιστοποίηση

Η ελάχιστη εκπαίδευση που απαιτείται για να γίνει ένας λογιστής είναι το πτυχίο πανεπιστημίου. Πολλοί λογιστές θα συνεχίσουν σπουδές τριτοβάθμιας βαθμό και πιστοποιήσεις για να κάνουν περισσότερο εμπορεύσιμα.

  • Εκπαίδευση: Πτυχίο στον τομέα της λογιστικής ή σε σχετικό τομέα της μελέτης είναι απαραίτητη για να ξεκινήσετε μια καριέρα ως λογιστής. Μερικοί εργοδότες προτιμούν υποψηφίους εργασίας που έχουν μεταπτυχιακό τίτλο στη λογιστική ή τη φορολογία ή ένα MBA με συγκέντρωση στον τομέα της λογιστικής.
  • Πιστοποίηση: Για να είναι σε θέση να καταθέσει τα έγγραφα με την Αμερικανική Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, λογιστές πρέπει να γίνει Ορκωτός Ελεγκτής Λογιστής (CPA). Μεμονωμένα κράτη χορηγούν licensure σύμφωνα με τους δικούς τους κανόνες και τους κανονισμούς. Αφού απέκτησε ένα πτυχίο κολεγίου, λογιστές πρέπει να περάσει το  Uniform CPA εξέταση .

Λογιστής δεξιότητες και ικανότητες

Εκτός από την επίσημη εκπαίδευση και την άδεια, οι δεξιότητες που απαιτούνται για να είναι ένας λογιστής περιλαμβάνουν:

  • Δεξιότητες εξυπηρέτησης πελατών: Πολλοί λογιστές ξοδεύουν πολύ χρόνο εργασίας με τους πελάτες, την αξιολόγηση των αναγκών τους, και βοηθώντας τους με τα οικονομικά ή τους φόρους τους. Αυτό απαιτεί την ομιλία και ακρόαση των δεξιοτήτων που είναι μέρος της εξυπηρέτησης πελατών.
  • Αναλυτική σκέψη: Λογιστές πρέπει να είναι σε θέση να προσδιορίσει τις τάσεις ή προβλήματα κατά την επανεξέταση των οικονομικών για άτομα ή επιχειρήσεις.
  • Επίλυση προβλημάτων: εργαζόταν ως λογιστής συχνά συνεπάγεται βοηθώντας τους πελάτες επίλυση συγκεκριμένων οικονομικών προβλημάτων. Σε πολλές περιπτώσεις, οι λογιστές να ανακαλύψουν προβλήματα και πρέπει να προτείνουμε λύσεις, όταν αυτό συμβεί.
  • Επάρκειας του Microsoft Office: Λογιστές θα δαπανήσει πολύ χρόνο εργασίας με το πρότυπο εφαρμογές λογισμικού που χρησιμοποιείται για τις επιχειρήσεις, ιδιαίτερα το Microsoft Excel ή άλλο λογισμικό υπολογιστικών φύλλων.
  • Καλά οργανωμένη: Παρακολούθηση και ανάλυση οικονομικών απαιτεί υψηλό επίπεδο οργάνωσης, προκειμένου να παραμείνουν στην κορυφή των εσόδων και εξόδων, όπως εξελίσσονται.

Job Outlook

Σύμφωνα με το Γραφείο Στατιστικών Εργασίας των ΗΠΑ , αύξηση των θέσεων εργασίας για τους λογιστές προβλέπεται να είναι 10 τοις εκατό για τη δεκαετία που έληξε το 2026. Αυτό είναι καλύτερη από την αύξηση 7 τοις εκατό προβλέπεται για όλα τα επαγγέλματα. Προοπτικές απασχόλησης στον τομέα αυτό συχνά συνδέονται με την υγεία της οικονομίας, αλλά λογιστές πάντα θα χρειαστούν και περισσότερες επιχειρήσεις πηγαίνουν κοινό και ως φορολογικούς κώδικες γίνονται πιο σύνθετες.

Εργασιακό περιβάλλον

Οι επιχειρήσεις περιβάλλοντα μπορεί να διαφέρουν, αλλά οι περισσότεροι λογιστές εργάζονται είτε για μια μεγάλη επιχείρηση που χρειάζεται τις υπηρεσίες τους ή εργάζονται ανεξάρτητα εξυπηρετούν ιδιώτες και τις μικρές επιχειρήσεις. Ορισμένοι ανεξάρτητοι λογιστές θα μπορούσε να λειτουργήσει έξω από ένα γραφείο στο σπίτι.

Πρόγραμμα εργασίας

ωράρια εργασίας συνήθως ακολουθούν τις τυπικές εργάσιμες ώρες. Το μεγαλύτερο εξαίρεση είναι κατά τη διάρκεια της φορολογικής περιόδου, όταν πολλοί λογιστές θα λειτουργήσει διευρυμένο ωράριο, προκειμένου να συναντηθεί με τους πελάτες πριν από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής.

Πώς να πάρει την εργασία

ΜΕΛΕΤΗ
Πτυχίο στον τομέα της λογιστικής είναι ελάχιστο.

GET A CPA
Χωρίς να γίνει μια Ορκωτός Ελεγκτής Λογιστής, οι προοπτικές απασχόλησης μπορεί να είναι περιορισμένες.

Αποκτήσουν εμπειρία
Ο καλύτερος τρόπος για την οικοδόμηση εμπιστοσύνης και την αύξηση των πελατών είναι μέσω κάνει καλή δουλειά.

Συγκρίνοντας παρόμοιες θέσεις εργασίας

σταδιοδρομίας παρόμοια με εκείνη ενός λογιστή, μαζί με μέση ετήσια μισθούς, περιλαμβάνουν:

  • Προϋπολογισμός αναλυτής: $ 75.240
  • Εκτιμητής Κόστος: $ 63.110
  • Ο οικονομικός αναλυτής: $ 84.300
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.